Megérkezett a NetIQ hitelesítési keretrendszere

Hazánkban is elérhetővé vált a NetIQ Advanced Authentication Framework, amely az authentikációs eszközök egységes felügyeletét teszi lehetővé.
 

Ma már nem számít különleges igénynek, ha egy vállalat több különféle azonosítási módszert szeretne alkalmazni egyidejűleg. Ez azonban sok esetben azzal jár, hogy újabb védelmi eszközöket kell bevezetni, azokhoz hozzá kell illeszteni a védendő erőforrásokat, és az így létrejövő, egyre komplexebb infrastruktúrát megfelelő kontrollokkal és felügyelettel kell ellátni. Ezekre a nehézségekre igyekszik megoldást nyújtani a NetIQ keretrendszere.

A NetIQ Advanced Authentication Framework révén a vállalatok egyetlen keretrendszerben használhatják, kezelhetik és felügyelhetik az összes hitelesítési és azonosítási eszközüket, az intelligens kártyáktól kezdve az egyszer használatos jelszavakon és az ujjlenyomat-olvasókon át egészen a tokenekkel, mobiltelefonokkal vagy pendrive-okkal történő azonosításig bezárólag. Így a szervezetek egységes módon, a szokásos felhasználónévből és jelszóból álló hitelesítéseknél biztonságosabb, több faktoros eljárásokkal védhetik érzékeny adataikat, miközben a rendszereik és az adminisztrációs folyamataik továbbra is kézben tarthatóak maradnak. A megoldás bevezetéséhez nincs szükség a meglévő eszközök lecserélésére vagy a folyamatok módosítására.


A NetIQ Advanced Authentication Framework együttműködik a Microsoft címtárszolgáltatásával, aminek köszönhetően az IT-biztonsági szakemberek központi authentikációs házirendeket hozhatnak létre.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség