Még mindig sok a baj a jelszavakkal

Sokan még mindig nem elég óvatosak a jelszavak megadásakor és kezelésekor. A felhasználóknak csak a harmada alkalmaz megfelelően erős belépési adatokat.
 

A Kaspersky Lab kutatása szerint hétből egy felhasználó ugyanazt a jelszót használja az összes fiókjához. Ezek a felhasználók azt kockáztatják, hogy adatlopás esetén minden fiókjuk, profiljuk egy csapásra kerül kiszolgáltatott helyzetbe. A kockázati szint nem sokkal alacsonyabb azoknál, akik csak néhány jelszót használnak több fiókhoz. 

Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy tízből egy felhasználó olyan jelszót használ, ami kevesebb mint nyolc karakter hosszúságú. 12 százalékuk meg sem próbálja bonyolultabbá tenni a jelszavát, például kis- és nagybetűk, számok, illetve speciális karakterek kombinálásával. 

A tanulmány azt is kimutatta, hogy a felhasználók azzal is kockáztatják a jelszavaik biztonságát, hogy könnyen hozzáférhető vagy nem biztonságos helyen tárolják azokat. A válaszadók több mint fele elismerte, hogy papíron, telefonon, számítógépen lévő szöveges fájlban, vagy a böngészőben tárolja a jelszavait. Mi több, amikor a böngésző felajánlja a jelszó mentését, harmaduk kész ezt rögtön elfogadni.

Sok felhasználó meg van győződve arról, hogy nem tárol bizalmas információkat a számítógépén. A válaszadók 27 százaléka hiszi ezt. Többek között emiatt a megkérdezettek 25 százalékának a fiókját törték fel az elmúlt évben.

"Sajnos sok ember nincs tisztában az internetes veszélyekkel, és nem veszi elég komolyan személyes adatai online védelmét, jelentősen növelve ezzel annak veszélyét, hogy ellopják azokat" - mondta David Emm, a Kaspersky Lab vezető biztonsági kutatója. "Az erős jelszavak, melyek különböznek minden egyes fióknál, alapvető elemei a digitális identitás védelmének. Kitalálhat és alkalmazhat egy egyszerű algoritmust az erős jelszavak kialakításához, amelyeket nem könnyű feltörni, de könnyű emlékezni rájuk. Vannak speciális programok is, amik egyszerűbbé teszik a jelszavak létrehozását és biztonságos tárolását" - tette hozzá a szakember.
 
  1. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  2. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  3. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  4. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  5. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  6. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  8. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  10. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség