McAfee helyett Intel Security
Az Intel bejelentette, hogy fokozatosan megválik a McAfee márkanévtől, és a biztonsági termékei Intel Security név alatt lesznek elérhetőek.
A Las Vegas-i CES kiállítás biztonsági szempontból is tartogatott meglepetéseket. Ezek közül az egyik legnagyobbal kétségtelenül Brian Krzanich, az Intel elnök-vezérigazgatója szolgált, aki bejelentette, hogy a vállalat lecseréli a sokat megélt McAfee márkanevet. A döntésnek elsősorban marketing vonatkozásai vannak, ugyanis ettől sem a technológiai elképzelésekben, sem a biztonsági csapat munkájában nem lesz változás.
Az Intel 2010-ben 7,68 milliárd dollárért tette rá a kezét a biztonsági piac egyik legmeghatározóbb szereplőjének számító McAfee-re. A McAfee márkanév azonban ez idáig fennmaradt, és a cég termékei, illetve szolgáltatásai is e név alatt futottak. Idén azonban ebből a szempontból nagy változások lesznek, hiszen a McAfee nevet folyamatosan váltja majd fel az "Intel Security". Azt azonban jelenleg még nem lehet tudni, hogy a márkanév-változtatás milyen ütemben fog zajlani, de az biztos, hogy a teljes átálláshoz körülbelül egy évre lesz szükség.

Brian Krzanich nem kívánta különösebben részletezni a márkaváltás okait. Az is lehet, hogy az Intel egységesebb képet szeretne mutatni a biztonsági portfóliójának tekintetében, de egyes elképzelések szerint John McAfee ügyes-bajos dolgai is szerepet játszhattak a döntés meghozatalában.
További bejelentések
Az Intel elnök-vezérigazgatója a CES-en a márkanév körüli változások mellett említést tett néhány technológiai jellegű eseményről is. Így például jelezte, hogy még idén megjelennek olyan mobilbiztonsági szoftverek, amelyek az Apple iOS és az Android kompatibilis mobil készülékek védelmét szolgálják majd, méghozzá ingyenesen. Emellett 2014-ben elérhetővé válhat az Intel Device Protection technológia, amely az Intel-alapú, androidos készülékek oltalmazásában kap majd szerepet.
-
A Node.js egy tucat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az FFmpeg fejlesztői egy kritikus veszélyességű hibát szüntettek meg.
-
Egy biztonsági hiba található a SOLIDWORKS Desktopban.
-
A cups három biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
Újabb biztonsági hiba vált kimutathatóvá a FreeRDP kapcsán.
-
A Drupal fejlesztői öt biztonsági rést foltoztak be.
-
A Mozilla 40 biztonsági rést foltozott be a Thunderbird levelezőkliensen.
-
A LibreOffice kapcsán hát biztonsági hiba merült fel.
-
Kritikus biztonsági frissítés vált elérhetővé a MySQL Serverhez.
-
Az F5 öt biztonsági hibajavítást adott ki az NGINX kapcsán.
Egyre komolyabb, ám gyakran még láthatatlan kockázatot jelent a vállalatok számára az úgynevezett „shadow AI”, vagyis az alkalmazottak mesterséges intelligencia használata cégen belül.
Gyermeknap közeledtével érdemes arra is gondolni, milyen digitális környezetben nőnek fel ma a gyerekek és ebben milyen szerepet játszanak az egyre népszerűbb AI chatbotok.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat









