Leleplezte a terveit az Intel Security
Az Intel Security számos biztonsági újdonságról számolt be az RSA konferencián. A fókusz a védelmi információk hatékony megosztására és felhasználására került.
Az Intel Security a San Franciscóban megrendezett RSA konferencián leplezte le a legújabb technológiáit, illetve az azokkal kapcsolatos terveit, elképzeléseit. A fejlesztések egy jelentős része arra koncentrál, hogy a nagymennyiségben keletkező védelmi információkat az eddigieknél hatékonyabban lehessen felhasználni mind a megelőzés, mind az incidensreagálás során. Ezek a fejlesztések természetesen egyúttal azt a célt is szolgálják, hogy a vállalatok minél erősebb kontrollok birtokában, minél nagyobb átláthatóság mellett védekezhessenek a fejlett fenyegetettségek ellen.
Az Intel Security az újdonságok sorát a McAfee DXL (Data Exchange Layer) új képességeinek bemutatásával kezdte. A DXL egy adaptív, nyílt keretrendszerre épülő védelmi megoldás, amely a vállalat hasonlata szerint úgy működik a biztonságirányítás terén, mint az emberi szervezetben az idegrendszer. Központi szerepet tölt be a biztonsági komponensek valós idejű, kétirányú kommunikációjában. A legfrissebb hírek szerint a DXL már képes reputációs és megfelelően osztályozott adatok valós idejű továbbítására az Intel Security termékei és egyes partnercégek (TITUS, ForeScout, CloudHASH Security) megoldásai között.
További érdekességek
Prémium előfizetéssel!
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat