Közösségben érzi elemében magát a Kilim trójai
A Kilim.A trójai a Facebook, a Twitter valamint a YouTube felhasználók körében okozhat kellemetlen meglepetéseket.
A Kilim.A trójai a legnagyobb közösségi oldalak népszerűségét igyekszik felhasználni arra, hogy a kártékony tevékenységeit végrehajtsa. Amennyiben a fertőzött számítógépen a felhasználó bejelentkezik a Facebook, a Twitter vagy a YouTube oldalaira, akkor a trójai azonnal aktivizálódik, és a felhasználó tudta nélkül nemkívánatos tevékenységeket hajt végre. A Facebook esetében üzeneteket publikál az üzenőfalon, vagy különféle oldalak like-olásába kezd. A Twitteren üzeneteket oszt meg, míg a YouTube-on videókhoz fűz kommenteket. Az üzeneteivel különféle weblapokra mutató hivatkozásokat terjeszt.
Az Isidor Biztonsági Központ a közleményében hangsúlyozta, hogy a Kilim.A jelenlegi variánsa kifejezetten a Google Chrome esetében képes a kártékony feladatainak elvégzésére. A Chrome-hoz ugyanis két bővítményt ad hozzá, amelyek biztosítják a közösségépítő oldalak felé történő kommunikációt, és a felhasználói közreműködés nélküli interakciókat.
A Kilim.A legtöbbször egy windows.exe nevű fájl formájában kerül fel a számítógépekre, amelyhez a készítői - a feltűnés kerülése érdekében - egy Adobe Flash Player ikont rendeltek hozzá.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat