Kockázatosak lehetnek a kínai okostelefonok
Nemcsak a minőség miatt kell vigyázni a kínai okostelefonokkal, ugyanis azok biztonsági kockázatokat is felvetnek.
Ki ne szeretne hozzájutni egy nagy tudású okostelefonhoz a bolti ár töredékéért? Ezt kínálják a kínai gyártók készülékei, melyek fejlett tudásukhoz képest harmadannyiba kerülnek, mint a Samsung vagy a Sony népszerű modelljei. Azonban az olcsóságnak ára van. Egyre többször igazolódik be, hogy a nem megbízható forrásból származó - különösen a kínai belpiacra gyártott - készülékek esetenként túlságosan szószátyártak. Erre mutatott példát a múlt hónapban Kovács Zsombor, a Deloitte szakembere az Ethical Hacking konferencián. Most pedig a G Data kutatói világítottak rá a biztonsági kockázatokra.
A német biztonsági cég szakemberei ezúttal a Star N9500 típusú készüléket vették górcső alá. Ez az okostelefon majdnem úgy néz ki, mint egy Samsung Galaxy S4, de körülbelül 100 ezer forinttal olcsóbb. 12 megapixeles kamerával, négymagos processzorral rendelkezik, és egyszerre két SIM kártyát tud befogadni.
A G Data szerint azonban van egy bökkenő: az N9500 gyártója egy kémprogramot telepített a készülékre, így a mobiltelefon minden vásárlásról adatokat küld egy kínai szerverre. A modellt Németországban és Franciaországban értékesítették a legnagyobb számban, de kapható az Amazonon és a hazai "piacon" is.

"A kémprogram segítségével a kínai cég elvileg lehallgathatja és rögzítheti a beszélgetéseket, felderítheti a készülék helyzetét, nyomon követheti a vásárlásokat, ellophatja a hitelkártyaszámokat, valamint a banki visszaigazoló SMS-üzeneteket is" - olvasható a biztonsági cég közleményében. A kártékony alkalmazást a G Data víruslaboratóriumának szakértője, Christian Geschkat fedezte fel, aki egy speciális készülék segítségével analizálta a mobiltelefon által kibocsátott jeleket.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat