Kiderült, hogy mennyit keresnek a hackerek és a vírusírók
Most kiderül, hogy a feketekalapos hackerek és a vírusterjesztők mennyi pénzért dolgoznak a mindennapokban.
Nap mint nap hallunk olyan híreket, melyek szerint nagymennyiségű adat szivárgott ki különféle adatbázisokból, online banki csalások történtek vagy éppen veszélyes számítógépes vírus terjed. Ilyenkor felmerülhet a kérdés, hogy vajon a kiberbűnözők miért is csinálják azt, amit csinálnak. A válasz alapvetően egyszerű: pénzért. A Dell SecureWorks kutatói azonban annak is igyekeztek utána járni, hogy mégis mennyi pénzt keresnek a csalók, és milyen összegek fordulnak meg az internetes alvilág piacán. Kiderült, hogy ezen a piacon is egyre inkább éleződik az árverseny, amelyben a kereslet és a kínálat épp olyan befolyásoló tényező, mint amit bármely legális termék piacán megfigyelhetünk.
Felbérelt hackerek
A feketekalapos hackerek szolgáltatás formájában is vállalnak károkozásokat. Tulajdonképpen fel lehet őket bérelni. A kutatások arra világítottak rá, hogy egy Gmail, egy Hotmail vagy egy Yahoo felhasználói fiók feltöréséért átlagosan 129 dollárt kell fizetni. Ugyanakkor, ha üzleti postafiókot kell térdre kényszeríteni, és ahhoz hozzáférést szerezni, akkor ez az ár már 500 dollárra ugrik fel. Megjegyzendő, hogy az alvilág berkein belül is teljes körűek a szolgáltatások, azaz az említett összeg fejében a "vásárló" technikai támogatást kap, és a hackerek biztosítják arról, hogy a célpont semmit nem fog észrevenni abból, hogy a fiókját feltörték.
Az alvilági szolgáltatások között nem kizárólag felhasználói fiókokkal kapcsolatos visszaélések tűnnek fel, hiszen például weboldaltörést vagy szolgáltatásmegtagadási támadást is lehet rendelni. Egy weboldal meghackelése (és az ahhoz kapcsolódó adatbázisból történő adatlopás) átlagosan 350 dollárba kerül. A szolgáltatásmegtagadások esetében az árazást alapvetően az határozza meg, hogy mennyi ideig kell megbénítani az áldozatul eső rendszert. Az óradíj ez esetben átlagosan 5 dollár környékén alakul, míg ha valaki egy hétig akar ostromoltatni egy szolgáltatást, akkor 200 dollárt kell fizetnie. Viszont, ha a célpont esetében működik anti-DDoS védelem, akkor ezek az árak megemelkednek.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat