Kiberbiztonsági központ nyílt Magyarországon

​Megkezdte működését a SEP2, Magyarország Menedzselt Kiberbiztonsági Műveleti Központja.
 

A Black Cell IT Security által életre hívott SEP2 vállalatok, intézmények számára biztosít többrétegű védelmi szolgáltatásokat. A saját fejlesztésű és teljes mértékben személyre, azaz hálózatra szabható, következő generációs SIEM (Security Information and Event Management System) rendszer telepítése során úgynevezett Sentinel Unitok kerülnek elhelyezésre az ügyféloldalon. Ezek az egységek elvégzik az adatok begyűjtését és rendszerezését az antivírus szoftverek, tűzfalak és egyéb informatikai eszközök naplóiból, továbbá végrehajták a sérülékenységi vizsgálatokat is. 

A Sentinel Unitokból érkező normalizált adatok titkosított, VPN-csatornákon jutnak el a központi egységbe, amit Core Unitnak neveznek. Itt megtörténik a különböző adatok logikai- és keresztkorrelációja, felülvizsgálata, illetve megjelenítése elemzés céljából. A biztonsági műveleti központban a SEP2 csapata defenzív és offenzív védelmi programokkal fedezi fel, majd korrigálja az adott IT hálózat sérülékenységeit. A rendszer a legapróbb anomáliára is riaszt, amit a szakértők azonnal validálnak. Azaz kiértékelik, hogy valós fenyegetéssel néznek-e szembe, majd ennek függvényében tesznek lépéseket.

"A kérdés nem az, behatolnak-e a vállalatod rendszerébe, hanem az, hogy mikor történik ez meg.  A fenyegetettségi trendek egyre növekvő skálája kihívások elé állítja a legtöbb vállalat IT-biztonsági részlegét. Egy fejlett hálózat átfogó kibervédelméhez jelenleg jóval több szakértőre és biztonsági szoftverre van szükség, mint amennyit adott vállalat költségvetése arányaiban megengedne. Ennek következtében mindig akadnak biztonsági rések, amiket csak idő kérdése, ki és mikor fedez fel" - nyilatkozta Gyebnár Gergő, a SEP2 megalkotója.

A Menedzselt Kiberbiztonsági Műveleti Központ figyelmet fordít saját rendszerének folyamatos felülvizsgálatára is, ezért harmadik fél által végeztet ütemezett sérülékenységi elemzéseket. Emellett a csúcsvállalatokra specializált, profi hekkerek támadásait a legfejlettebb nyomelemzéssel és incidenskezeléssel van lehetőség megelőzni az Ukatemivel (Crysys Lab spin-off) kötött stratégiai megállapodásnak köszönhetően.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség