Kedvező fordulat: kevesebb a DDoS támadás

Jó hírt tett közzé az Akamai, mely szerint az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások száma csökkent. Sajnos azonban a vállalatoknak nincs sok okuk az örömre.
 

Az Akamai kiadta a 2014 második negyedévére vonatkozó biztonsági jelentését, amelynek legfontosabb megállapítása, hogy az elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadások száma a vizsgált időszakban mérséklődött. Míg a vállalat a megelőző negyedévben 283 jelentős DDoS támadást észlelt, addig a második negyedévben 270-et. 

A rendszereket, szolgáltatásokat megbénító akciók 11 százaléka kormányzati szervek informatikai infrastruktúráját sújtotta, ami a megelőző időszak 20 százalékos arányához képest jelentős csökkenésnek számít. Ezzel párhuzamosan azonban a vállalatok ellen indított támadások nem igen hagytak alább, sőt. Az összes DDoS incidens 30 százaléka nagyvállalatokat sújtott, ami két százalékos növekedésnek felel meg. A legtöbb nehézséggel a technológiai szektorban működő cégeknek kellett szembenézniük.

Biztonsági kutatók egy másik érdekes trendre is rávilágítottak, amire egyelőre nem tudtak magyarázattal szolgálni. Az történt ugyanis, hogy a második negyedévben a visszatérő támadások száma jelentős mértékben csökkent. Vagyis a kiberbűnözők egy-egy korábban ostromlott rendszerhez csak ritkábban tértek vissza, mint korábban. A 270 észlelt biztonsági eseményből 184 egyedinek minősült. Mindössze két olyan ügyfele volt az Akamainak, amelyet ötnél többször ért DDoS támadás.

Az Akamai szerint a legtöbb szolgáltatásmegtagadási támadás a 80-as porton keresztül következett be. Ezt követték azok az alvilági akciók, amelyek a 443-as és a 23-as portokon figyelő szolgáltatásokat vették célba. Ugyanakkor a negyedév egyik "slágere" az SNMP volt. A kutatók szerint az elkövetők az SNMP protokollban rejlő lehetőségekkel igyekeztek visszaélni, amivel hálózati eszközöket, routereket, switcheket, tűzfalakat, de akár nyomtatókat is térdre tudtak kényszeríteni.

A felmérés tanúsága szerint a legtöbb DDoS támadás Kínából, Indonéziából és az Egyesült Államokból indult ki.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség