Karanténba helyezett e-mailekkel ijesztgetnek a csalók

​Látszólag Microsofttól érkező, az Office 365 ismertségével visszaélő spamek terjednek, amelyek célja, hogy felhasználóneveket és jelszavakat csaljanak ki a gyanútlan felhasználóktól.
 

Az Office 365 neve rendszeresen jelenik meg különféle spam és adathalász kampányokban, amelyek során az elkövetők megtévesztő módon szerkesztett levelek révén igyekeznek rávenni a felhasználókat arra, hogy kattintsanak egy-egy linkre. Ilyen esetekben általában egy olyan weblap jelenik meg az alapértelmezett böngészőben, amelynek célja az adatlopás.
 
A MailGuard arra hívta fel a figyelmet, hogy az utóbbi napokban ismét elszaporodtak az Office 365-tel visszaélő küldemények. Ezek azt állítják, hogy a Microsoft rendszere egy e-mailt blokkolt, illetve helyezett karanténba. A címzettnek pedig 30 napja van arra, hogy megtekintse a levelet, és eldöntse, hogy valóban kéretlen küldeménynek számít-e. A csalók a leveleket látszólag egy microsoftos címről küldik, és az Office 365 logóját, valamint a Microsoft adatvédelmi és felhasználási feltételeit is belinkelik a leveleikbe. Ezekkel azonban semmi más céljuk nincs, mint a megtévesztés. Amennyiben ugyanis a felhasználó rákattint a felülvizsgálatot indító nyomógombra, akkor egy hamis weboldal jelenik meg. Ezen a csalók arra próbálják rávenni, hogy lépjen be a Microsoft rendszerébe az Office fiókjához tartozó e-mail címmel és jelszóval.


Forrás: MailGuard
 
Ha a felhasználó megadja az adatait, akkor azok rögtön az adathalászokhoz kerülnek, és további visszaélések, támadások során juthatnak szerephez.
 
A biztonsági szakértők azt javasolják, hogy bejelentkezés előtt mindenki alaposan ellenőrizze a webböngészőben megjelenő webcímet, és lehetőleg minden fiókot védjen kétfaktoros azonosítással. Így, ha illetéktelen kezekbe kerülnek a hitelesítő adatok, akkor attól még a támadók nem fognak tudni hozzáférni a fiókokhoz.
 
  1. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  2. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  3. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  4. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  5. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

  6. 4

    A Citrix a virtualizációs megoldásaihoz fontos frissítéseket tett közzé.

  7. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  8. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  9. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  10. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség