Jönnek a mindent fertőző vírusok

A G Data előrejelzései szerint 2015-ben elsősorban azok a kártékony programok kerülhetnek előtérbe, amelyek számítógépeket és okostelefonokat egyaránt képesek megfertőzni.
 

Az IDC számításai szerint idén összesen egymilliárd android alapú okostelefon talál gazdára, ami több mint elégséges ahhoz, hogy a kiberbűnözők minden korábbinál több erőforrást áldozzanak arra, hogy mobil károkozókat készítsenek, terjesszenek. Már idén is megfigyelhető volt, hogy az Android kompatibilis kártékony programok mind intenzívebben ostromolták a készülékeket. A G Data csak az első félévben több mint 750 ezer ilyen kártevőt azonosított. Idén az androidos kártékony programok száma a várakozások szerint eléri az 1,2 milliót. A helyzet pedig jövőre sem fog változni.


Forrás: G Data
 
A G Data előrejelzése szerint 2015-ben az alábbi trendekre lesz érdemes odafigyelni a védelmi intézkedések meghozatalakor:
 
Egy károkozó több célpont

Nagyon jelentős fejlődés előtt állnak azok az ártalmas programok, amelyek platformfüggetlenül képesek fertőzni. Ezek révén a kiberbűnözők elérhetik, hogy egy csapásra tudják megfertőzni a felhasználók számítógépeit, okostelefonjait vagy táblagépeit. Ezzel pedig nagyobb valószínűséggel lesz lehetőségük arra, hogy vállalati hálózatokhoz férjenek hozzá, hiszen több kiskapu áll majd rendelkezésükre.
 
"A mobilbiztonság területére igazzá vált, hogy összetett, cross-platform fenyegetésekről beszélhetünk: a PC és a mobiltelefon megfertőzését is elvégzi egy kártevő, így a bűnözők megszerezhetik például a banki visszaigazoló SMS-üzeneteket" - nyilatkozta Petrányi-Széll András, a G Data magyarországi kommunikációs vezetője.
 
Előretelepített veszedelem

A biztonsági cég idén már beszámolt arról a kutatásáról, amelyet a Star N9500 típusú okostelefon kapcsán végzett. Megállapította, hogy a telefonra gyárilag kémprogram került, és most attól tart, hogy az eset nem egyedi. A jóslatok szerint 2015-ben további olyan mobil készülékek kerülhetnek majd piacra, amelyek már a gyártás során "megfertőződnek". Ha pedig ezek olcsón kerülnek piacra, akkor sokan vásárolnak majd belőlük, amivel rengeteg személyes és egyéb bizalmas adat kerülhet veszélybe.
 
A banki trójai programok örök életűek

2015-ben is sok banki trójaival kell szembenézni. A kiberbűnözők mindent elkövetnek majd, hogy az egyre gyakrabban használt kétfaktoros hitelesítések, a chipes kártyák, illetve a pénzintézetek által bevezetett új védelmi és csalásfelderítő technikák ne állják útjukat.
 
Reklám reklám hátán

A kiberbűnözés számára a reklámprogramok mindig is jelentős bevételi forrást jelentettek. A széles körben terjesztett, újabb és újabb trükköket alkalmazó adware szoftverek terjedése jövőre sem fog alábbhagyni, sőt várhatóan emelkedik majd a számuk. Ezért nem lesz meglepő, ha a számítógép használata közben mind több bosszantó hirdetés ugrik majd elő a semmiből.
 
Védelmi tanácsok mindenkinek

"Használjanak jogtiszta, megbízható vírusirtó rendszereket és központi menedzsmentet. Nem elegendő, hogy ingyenes, de nem hatékony és nem menedzselhető megoldásokkal védik a hálózatukat. Hasonlítsák össze a vírusirtó szoftverek teljesítményét, és találják meg a különbségeket, mert hogy egyre nagyobb különbségek vannak. Néhány korábban jó nevű, és Magyarországon is nagy piaci részesedéssel rendelkező gyártó például egyáltalán nem tudja követni a fejlődést, és elkezdett jelentősen rosszabb vírusfelismerési teljesítményt felmutatni. A legjobb tanácsom, hogy válasszák meg körültekintően azokat a szoftvereket és gyártókat, akikre rábízzák hálózatuk és üzleti titkaik védelmét" – tanácsolta Petrányi-Széll András.
 
 
 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség