iPhone: titkosított beszélgetés ingyenes alkalmazással

Elérhetővé vált az a Signal nevű alkalmazás, amivel immár iOS-re épülő mobilokról is titkosítottan beszélgethetünk. Az app teljesen ingyenes, sőt nyílt forráskódú.
 

Az Open Whisper Systems fejlesztői eddig leginkább az Android kompatibilis RedPhone és TextSecure alkalmazásaikkal hívták fel magukra a figyelmet. Az előbbi szoftver titkosított beszélgetést, míg az utóbbi kódolt üzenetküldést biztosít az androidos készülékek között. Már sokan várták, hogy ezeknek az alkalmazásoknak elérhetővé váljon az iOS támogatással rendelkező változata. Ez részben most megtörtént, ugyanis a RedPhone immár iPhone-on is működik, igaz Signal néven.
 
A Signal elsőként azokat a funkciókat kapta meg, amelyek a RedPhone-ból már ismertek. A fejlesztők ígérete szerint azonban hamarosan érkezik a TextSecure iOS kompatibilis verziója is, amely szintén a Signalban fog helyet kapni. Amikor pedig ez megtörténik, akkor nem sokkal később Androidon is egyesül a RedPhone, illetve a TextSecure, és nem meglepő módon Signal néven lesznek tovább használhatók. Természetesen az androidos és az iOS kompatibilis kiadások teljes mértékben képesek együttműködni, így a különböző platformok közötti kommunikáció adott.

 
A Signal végponttól végpontig terjedő (ZRTP protokollra épülő) titkosítást alkalmaz. A beszélgetéseket WiFi hálózaton vagy mobil neten keresztül képes biztosítani. Ennek ellenére nem kell újabb felhasználóneveket, jelszavakat megjegyezni, hiszen az alkalmazás telefonszámok alapján végzi az azonosítást, és mindig mutatja, hogy éppen kik érhetők el a titkosító technológia igénybevételével.
 
A Signal fontos jellemzője, hogy teljesen ingyenesen tölthető le, sőt még a forráskódja is szabadon elérhető. A fejlesztők célja ugyanis az, hogy bárki betekintést nyerhessen a szoftver legmélyebb bugyraiba, és meggyőződhessen arról, hogy az nem tartalmaz semmiféle hátsó kaput, amin keresztül a beszélgetések lehallgathatóvá válhatnának. Nyilván mindezzel a megfigyelési botrányokra is reagáltak a maguk módján, és egy ingyenes alternatívát biztosítanak a jelenleg is elérhető, nem egyszer költséges, elsősorban vállalati felhasználóknak szánt alkalmazások piacán.
 
 
  1. 3

    A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.

  2. 4

    Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.

  3. 3

    A Xen egy közepes veszélyességű sérülékenységtől vált meg.

  4. 3

    A GitHub CLI egy biztonsági javítást kapott.

  5. 4

    Újabb, magas kockázatú biztonsági hibára derült fény az Apache Tomcatben.

  6. 4

    Kritikus veszélyességű hibákat javított a Sophos a tűzfaljának kapcsán.

  7. 3

    A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.

  8. 4

    A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.

  9. 4

    A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.

  10. 3

    Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség