iPhone: titkosított beszélgetés ingyenes alkalmazással

Elérhetővé vált az a Signal nevű alkalmazás, amivel immár iOS-re épülő mobilokról is titkosítottan beszélgethetünk. Az app teljesen ingyenes, sőt nyílt forráskódú.
 

Az Open Whisper Systems fejlesztői eddig leginkább az Android kompatibilis RedPhone és TextSecure alkalmazásaikkal hívták fel magukra a figyelmet. Az előbbi szoftver titkosított beszélgetést, míg az utóbbi kódolt üzenetküldést biztosít az androidos készülékek között. Már sokan várták, hogy ezeknek az alkalmazásoknak elérhetővé váljon az iOS támogatással rendelkező változata. Ez részben most megtörtént, ugyanis a RedPhone immár iPhone-on is működik, igaz Signal néven.
 
A Signal elsőként azokat a funkciókat kapta meg, amelyek a RedPhone-ból már ismertek. A fejlesztők ígérete szerint azonban hamarosan érkezik a TextSecure iOS kompatibilis verziója is, amely szintén a Signalban fog helyet kapni. Amikor pedig ez megtörténik, akkor nem sokkal később Androidon is egyesül a RedPhone, illetve a TextSecure, és nem meglepő módon Signal néven lesznek tovább használhatók. Természetesen az androidos és az iOS kompatibilis kiadások teljes mértékben képesek együttműködni, így a különböző platformok közötti kommunikáció adott.

 
A Signal végponttól végpontig terjedő (ZRTP protokollra épülő) titkosítást alkalmaz. A beszélgetéseket WiFi hálózaton vagy mobil neten keresztül képes biztosítani. Ennek ellenére nem kell újabb felhasználóneveket, jelszavakat megjegyezni, hiszen az alkalmazás telefonszámok alapján végzi az azonosítást, és mindig mutatja, hogy éppen kik érhetők el a titkosító technológia igénybevételével.
 
A Signal fontos jellemzője, hogy teljesen ingyenesen tölthető le, sőt még a forráskódja is szabadon elérhető. A fejlesztők célja ugyanis az, hogy bárki betekintést nyerhessen a szoftver legmélyebb bugyraiba, és meggyőződhessen arról, hogy az nem tartalmaz semmiféle hátsó kaput, amin keresztül a beszélgetések lehallgathatóvá válhatnának. Nyilván mindezzel a megfigyelési botrányokra is reagáltak a maguk módján, és egy ingyenes alternatívát biztosítanak a jelenleg is elérhető, nem egyszer költséges, elsősorban vállalati felhasználóknak szánt alkalmazások piacán.
 
 
  1. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  2. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  3. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  4. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  5. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  6. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

  7. 4

    16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.

  8. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.

  10. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség