Ingyenes biztonsági szoftver a Bit9-tól

A Bit9 kiadta azt a szoftverét, amelynek segítségével ingyenesen lehet átvizsgálni a számítógépeken található fájlokat. Ezzel pedig biztonsági kockázatot jelentő állományok válhatnak kiszűrhetővé.
 

A többszintű védelem kialakítása napjainkban elengedhetetlen, ami egyben többféle biztonsági eszköz használatát feltételezi. Az egyik ilyen lehet a Bit9 által kifejlesztett TAT (Trust Assessment Tool) szoftver, amely kifejezetten a rendszereken fellelhető fájlok különféle vizsgálatával igyekszik kiszűrni a nemkívánatos állományokat. 

A TAT egy egyszerűen kezelhető alkalmazás, amelyet tulajdonképpen még telepíteni sem kell. A cég weboldaláról egy regisztrációt követően letölthető, majd azonnal indítható. A vizsgálat időtartama az adott számítógépen található fájlok számától függ. A TAT ez idő alatt pontosan feltérképezi a telepített alkalmazásokat, a biztonsági frissítéseket valamint a futtatható, script, DLL, stb. állományokat. Ezek elemzéséhez felhasználja a Bit9 cloud alapú rendszerét, és az abban fellelhető adatokat összeveti a vizsgált PC-n található fájlokról lekérdezett információkkal. Vizsgálja például az állományok létrehozási dátumát, a kiadót/fejlesztőt, a forrást és számos egyéb olyan paramétert, amelyek alapján felismerhetővé válhatnak a nemkívánatos fájlok.


A TAT az ellenőrzés végén egy egyszerű jelentést készít a számítógép biztonsági állapotáról, valamint a megbízható, az egyedi és a kártékony fájlokról. Emellett különböző viselkedésalapú eljárások révén megpróbál fejlett fenyegetettségekre utaló jelekre is fényt deríteni, amikről szintén tájékoztatja a felhasználót. A TAT a Windows operációs rendszereket futtató számítógépekkel kompatibilis.

„A végpontok biztonságba helyezésének első lépése, hogy pontosan tisztába kerüljünk azzal, hogy mi is fut a rendszereken. A TAT segítségével a felhasználók láthatják, ha olyan gyanús vagy káros szoftver található a gépükön, amely potenciális veszélyt jelenthet" - nyilatkozta Brian Hazzard, a Bit9 termékmenedzsmentért felelős alelnöke.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség