Íme a legnépszerűbb víruskeresők

A számítógépek többségén továbbra is ingyenes víruskereső szoftverekkel lehet találkozni. Most kiderül, hogy valójában melyek a legnépszerűbb vírusvédelmi alkalmazások.
 

Az OPSWAT cég közzétette azt a beszámolóját, amelyből érdekes következtetéseket lehet levonni az egyes víruskeresők népszerűségére, elterjedtségére vonatkozóan. A vállalat a felmérését több mint négyezer asztali és hordozható számítógép bevonásával végezte el. Így a következőkben ismertetett eredmények ugyan nem nevezhetők reprezentatívnak az antivírus piac egészének tekintetében, mégis jól rávilágítanak a víruskeresőkkel kapcsolatos felhasználói szokásokra.

A legnépszerűbbek

Az OPSWAT jelentése szerint a kliens számítógépeken leggyakrabban a Microsoft különféle antivírus megoldásai tűnnek fel. Ez azonban annak fényében nem meglepő, hogy a vizsgált szoftverekbe bekerült a Windows Defender is, amely a Windows Vista megjelenése óta ilyen vagy olyan módon, de része a Microsoft operációs rendszerének. A toplista második helyét az Avast, míg a harmadikat az AVG szerezte meg. Az első öt helyezett között megtaláljuk még a Symantec-et, valamint az ESET-et is.


Forrás: OPSWAT

A kutatók természetesen nemcsak gyártószintű elemzéseket végeztek, hanem azt is vizsgálták, hogy konkrét alkalmazások mekkora részesedést szereztek az elmúlt időszakban. Kiderült, hogy a cég ügyfélkörén belül a legnépszerűbb víruskeresőnek az avast! Free Antivirus számít, amely majdnem 20 százalékos aránnyal vezeti a ranglistát. A dobogó második és harmadik fokát a Microsoft két terméke, a Security Essentials, valamint a Windows Defender foglalja el. Ezeket pedig az Avira Free Antivirus és az AVG Anti-Virus Free Edition követi. A toplista szemrevételekor jól látható, hogy egyértelműen az ingyenesen is elérhető szoftverek dominálnak. A fizetős, kereskedelmi alkalmazások közül az ESET Smart Security, a Kaspersky Internet Security és a Norton Internet Security mondható a legsikeresebbnek.


Forrás: OPSWAT

A kutatók arra is kíváncsiak voltak, hogy az egyes antivírus termékek kiválasztása során mennyiben játszik szerepet az, hogy asztali vagy hordozható számítógép védelmét kell megvalósítani. Különösebben kirívó eredmények nem születtek e tekintetben. Csak a McAfee VirusScan szereplését érdemes kiemelni, amely jóval több asztali PC-re kerül fel, mint notebookra.


Forrás: OPSWAT

Az OPSWAT szakértői megjegyezték, hogy egyelőre nem igazolódtak be azok a félelmek, amelyek a Windows 8-ba integrált, továbbfejlesztett Windows Defender kapcsán korábban felmerültek. A Microsoft a legújabb operációs rendszerébe integrálta a kibővített Windows Defendert, amely antivírus összetevőként funkciónál. Ezáltal fennállt annak a lehetősége, hogy a felhasználók megelégszenek ezzel a védelemmel, és a külső gyártók termékeit kevésbé telepítik. Ez azonban nem így lett, ugyanis nem csökkent azon számítógépek aránya, amelyeken "másodlagos" víruskereső is fut. A kutatók ugyanakkor azt nem vizsgálták, hogy mi lehet ennek az oka. Véleményük szerint vagy a felhasználók nem ismerik még eléggé a kibővített Windows Defendert, vagy nem bíznak meg abban, de az is előfordulhat, hogy komolyabb funkcionalitású termékeket kívánnak használni. Az azonban biztos, hogy a teljesen háttérben, észrevétlenül futó Windows Defender eddig nem rengette meg az antivírus piacot.

Elhanyagolt titkosítás

Az OPSWAT a vírusvédelemmel kapcsolatos megállapításai mellett az adattárolók titkosítása kapcsán is tett néhány észrevételt. A felmérése során kiderült, hogy a számítógépek 53 százalékán található olyan szoftver, amely alkalmas lenne meghajtók titkosítására. Ennek ellenére a notebookoknak csak a 2,8 százaléka, míg az asztali számítógépeknek mindössze az 1 százaléka rendelkezik titkosítással ellátott merevlemezzel. Ez pedig nagyon alacsony arány, még ha az látszik is, hogy a könnyen elveszthető notebookokon tárolt adatok megóvására némileg nagyobb figyelem irányul.


Forrás: OPSWAT
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség