Íme a biztonsági piac legújabb szereplője

Immár hivatalosan is útjára indult a nemzetközi biztonsági piac legújabb szereplője a Forcepoint.
 

Körülbelül kilenc hónappal ezelőtt, a 2015-ös RSA konferencián lehetett arról hallani, hogy a Raytheon, a Websense és a Vista Equity Partners egy 1,9 milliárd dolláros megállapodást kötött. A cél az volt, hogy a Websense és a Raytheon kiberbiztonsági termékeinek kombinálásával egy korábbiaknál ütősebb védelmi portfólió jöjjön létre. Egészen mostanáig a két cég Raytheon|Websense néven tevékenykedett, mígnem elindult az egyesített vállalat, amely végül a Forcepoint nevet kapta. A képviselői egyúttal jelezték, hogy még ebben a hónapban lezárul a Stonesoft felvásárlása is, amivel a következő generációs tűzfalak és proxy-k is elnyerik helyüket a védelmi kínálatban. 

A Forcepoint új termékekkel is előrukkolt. Ezek közül az egyik a belső fenyegetettségek kockázatát hivatott csökkenteni, egy másik a Microsoft Office 365 felhő alapú szolgáltatások védelmét fokozza, míg a harmadik egy elosztott, következő generációs hálózati technológiára épül. 

A SureView Insider Threat 8.0 egyebek mellett abban segít, hogy a szervezetekre nézve kockázatot jelentő felhasználók, alkalmazottak kiszűrhetők legyenek elsősorban viselkedésalapú elemzésekkel. A TRITON platform mostantól natív Azure támogatással rendelkezik, és az Exchange Online-t további DLP funkciókkal egészíti ki. A Stonesoft NGFW pedig immár Common Criteria minősítéssel is rendelkezik, és az átláthatóság növelését, illetve a szabályok betartatását támogatja akár egyetlen menedzsment konzolról.

A Forcepoint tehát elsősorban három irányt célzott meg: a belső fenyegetettségek kezelését, a felhő alapú adatbiztonságot és a hálózatbiztonságot. Az kétségtelen, hogy ezekre a megoldásokra egyre nagyobb szükség van, ugyanakkor a piaci verseny is mind inkább fokozódik e területeken. Kíváncsian várjuk, hogy az egyesített vállalat miként lesz képes helytállni a riválisai között.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség