Ilyen mobilos trükkökkel próbálkoznak a spammerek

A spammerek egyre gyakrabban élnek vissza a mobil levelezés népszerűségének növekedésével. Ne dőljön be a trükkjeiknek!
 

Egyre elterjedtebbek azok a spamek, amelyeket a csalók úgy álcáznak, mintha mobileszközökről küldték volna azokat. A Kaspersky Lab kutatói számos nyelven találtak hasonló e-maileket, és megállapították, hogy a csalók leggyakrabban az iPad, az iPhone és a Samsung Galaxy készülékek ismertségével élnek vissza. Az ilyen kéretlen küldemények közös jellemzője, hogy az esetek többségében rövid üzeneteket tartalmaznak, és az aláírásukban például a következő szerepel: "Az iPhone készülékemről küldve". Ezek az e-mailek tartalmaznak egy hivatkozást, amelyre való kattintással kártékony weboldal töltődhet be az alapértelmezett webböngészőbe.

 
A "hangüzenet meghallgatása" gombra való kattintással gyorsan megfertőződhet a számítógép. 

A spamek egy másik, egyre jelentősebb hányada különböző mobilos alkalmazások (WhatsApp, Viber stb.) értesítéseinek álcázza magát. A felhasználók már hozzászoktak ahhoz, hogy az alkalmazások szinkronizálódnak egymással. Ennek eredményeként sokan nem is gondolják át, hogy ha egy e-mailes értesítést kapnak egy azonnali üzenetküldő szolgáltatásból, akkor az akár hamis is lehet. 

Megint a banki csalások…

"A hamis banki értesítések a leggyakoribbak a spamek és az adathalász támadások között. Az utóbbi időben jelentős változásokat tapasztaltunk a kéretlen levelek felépítésében: 2014-ben a spammerek bonyolultabbá tették a hamis üzeneteket azáltal, hogy több valós, ártalmatlan linket is hozzáadtak a küldeményeikhez. Ezzel az volt a céljuk, hogy mind a felhasználók, mind a spamszűrők számára ártalmatlannak, legálisnak tűnjenek az üzeneteik. Eközben azonban a bennük szereplő egyes linkek vagy adathalász oldalakra irányították át a felhasználókat, vagy rosszindulatú fájlok letöltését indították el" - mondta Maria Vergelis, a Kaspersky Lab spam elemzője. 

A felmérések azt mutatják, hogy a legtöbb levélszemét továbbra is az Egyesült Államokból származik. A globális spamforgalom 16,7 százalék onnan ered. A spamtoplista második helyére Oroszország került, míg a bronzérmes Kína lett.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség