Így működik a CryptoWall 3.0 trójai

A CryptoWall 3.0 trójai már hazánkban is terjed. Biztonsági mentések hiányában akár helyreállíthatatlan károkat is okozhat.
 

A CryptoWall 3.0 vagy más néven Crowti trójai minden szempontból követi az elődjei által kitaposott utat. Ennek megfelelően fájlok titkosításával, használhatatlanná tételével okoz komoly károkat, majd pénzt követel a felhasználótól a dekódoláshoz, helyreállításhoz szükséges információkért cserébe. A kártékony program weboldalakon vagy elektronikus levelek mellékletében terjesztett állományok, illetve egyéb számítógépes károkozók révén kerülhet fel a rendszerekre. Egyebek mellett az Onkods és az Upatre trójai programok is terjesztik.
 
Az Isidor Biztonsági Központ jelentése szerint CryptoWall 3.0 - az elődjeihez hasonlóan - nem végez jelentősebb módosításokat a Windows beállításaiban, mindössze arról gondoskodik, hogy a rendszer újraindítása után is életképes maradjon. A kiszemelt számítógépre néhány fájlt másol fel, amelyek egyrészt a titkosítást végzik, másrészt különféle formátumban tartalmazzák a követelésekkel kapcsolatos üzenteket.
 
A trójai nem kizárólag a helyi adattárolókon lévő állományokra jelent veszélyt, hanem minden számára írható meghajtón tárolt fájlra. Így a cserélhető és hálózati meghajtókon is képes pusztítani.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Adobe Illustrator kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.

  3. 4

    Az Adobe InDesignhoz három frissítés érkezett.

  4. 5

    Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.

  5. 4

    A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.

  6. 4

    Az Office több mint egy tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  7. 4

    A Fortinet egy kritikus veszélyességű biztonsági hibáról adott tájékoztatást.

  8. 4

    A Microsoft négy hibajavítást tett letölthetővé a SharePoint Serverhez.

  9. 3

    A Cisco egy biztonsági hibajavítást adott ki.

  10. 3

    33 biztonsági javítás érkezett az iOS és az iPadOS operációs rendszerekhez.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség