Így hackeltem meg az okostévémet
Sokszor nem is gondolunk arra, hogy az otthonainkban használt, internetkapcsolattal rendelkező készülékek milyen veszélyeket rejtenek. Pedig kockázatok akadnak bőven.
A Hacktivity konferencián David Jacoby, a Kaspersky Lab globális kutató és elemző csoportjának vezető biztonsági szakértője tartott előadást arról, hogy a saját otthonában elvégzett biztonsági vizsgálatok során milyen tapasztalatokat szerzett. Egyebek mellett sikeresen hackelte meg az okostévéjét, routerét, nyomtatóját, a hálózati tárolóeszközét stb. A konferencián egyebek mellett arról kérdeztük a szakembert, hogy miként lehet védekezni e fenyegetettségek ellen, hogyan lehet csökkenteni a kockázatokat, és kinek, milyen szerepe van a védekezésben.
Biztonságportál: Mi volt a célja az otthonában helyet kapó eszközök biztonsági vizsgálatával?
David Jacoby: Az előadásom is inkább arról szólt, hogy miért csináltam, amit csináltam, és nem arról, hogy hogyan hackeltem. Természetesen rá szoktam világítani a sebezhetőségekre, de ami az igazán lényeges, hogy ezek az eszközök milyen egyszerűen törhetők fel. A probléma nemcsak a szoftverekből fakad, hanem a gyártók hozzáállásából is.
Természetesen mindig léteznek szoftveres sebezhetőségek. Hallhatjuk, hogy vannak problémák az okostévékkel, a Blu-ray lejátszókkal, de ennél fontosabb, hogy mit tehetünk ezekkel a sebezhetőségekkel.
Prémium előfizetéssel!
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
-
A Google ChromeOS-hez egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági hibajavítást tett elérhetővé.
-
Letölthetők a Moodle legújabb kiadásai, amelyek biztonsági hibákat is orvosolnak.
-
Kritikus veszélyességű hiba miatt kapott frissítést a Firefox.
-
Újabb nulladik napi biztonsági hiba veszélyezteti a Google Chrome webböngészőt.
-
A CrushFTP fejlesztői egy fontos frissítést tettek elérhetővé.
-
A VMware Tools for Windows egy biztonsági javítást kapott.
-
Újabb, jelentős mennyiségű biztonsági frissítés vált elérhetővé a Red Hat OpenShift Container Platformhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat