Így hackeltem meg az okostévémet
Sokszor nem is gondolunk arra, hogy az otthonainkban használt, internetkapcsolattal rendelkező készülékek milyen veszélyeket rejtenek. Pedig kockázatok akadnak bőven.
A Hacktivity konferencián David Jacoby, a Kaspersky Lab globális kutató és elemző csoportjának vezető biztonsági szakértője tartott előadást arról, hogy a saját otthonában elvégzett biztonsági vizsgálatok során milyen tapasztalatokat szerzett. Egyebek mellett sikeresen hackelte meg az okostévéjét, routerét, nyomtatóját, a hálózati tárolóeszközét stb. A konferencián egyebek mellett arról kérdeztük a szakembert, hogy miként lehet védekezni e fenyegetettségek ellen, hogyan lehet csökkenteni a kockázatokat, és kinek, milyen szerepe van a védekezésben.
Biztonságportál: Mi volt a célja az otthonában helyet kapó eszközök biztonsági vizsgálatával?
David Jacoby: Az előadásom is inkább arról szólt, hogy miért csináltam, amit csináltam, és nem arról, hogy hogyan hackeltem. Természetesen rá szoktam világítani a sebezhetőségekre, de ami az igazán lényeges, hogy ezek az eszközök milyen egyszerűen törhetők fel. A probléma nemcsak a szoftverekből fakad, hanem a gyártók hozzáállásából is.
Természetesen mindig léteznek szoftveres sebezhetőségek. Hallhatjuk, hogy vannak problémák az okostévékkel, a Blu-ray lejátszókkal, de ennél fontosabb, hogy mit tehetünk ezekkel a sebezhetőségekkel.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat