Így béníthatók meg weboldalak faxolással
A biztonsági cégek weboldalai ellen indított hackerakciók továbbra sem hagynak alább. Legutóbb egy hamis fax okozott fennakadást.A múlt héten számoltunk be arról, hogy a KDMS hackercsoport egy internetszolgáltató célkeresztbe állításával, közvetett módon komoly fennakadásokat okozott egyes cégek weboldalainak működésében. A támadók (hamis jelszótörlési kérelmekkel) hozzáfértek a szolgáltató menedzsment felületéhez, majd azon keresztül módosították a DNS-bejegyzéseket. Ezáltal pedig olyan cégek, illetve szolgáltatások webes forgalmát sikerült átirányítaniuk a saját weblapjukra, mint például az Avira, az AVG, a WhatsApp, az Alexa és a Redtube.
A KDMS ennyivel azonban nem elégedett meg, és újabb célpontok után nézett. Ezúttal a Rapid7 cég került a látókörébe, amely elsősorban a biztonsági szakemberek, etikus hackerek által használt, sérülékenységvizsgálatokra alkalmas Metasploit keretrendszeréről ismert. A KDMS ezúttal nem jelszótörléssel próbálkozott, hanem egy sokkal egyszerűbb trükköt vetett be. Küldött egy hamis faxot a Rapid7 DNS-szolgáltatójához, amit az be is fogadott, majd a rapid7.com és a metasploit.com bejegyzésekhez tartozó IP-címet átírta a faxban szereplőre. Kis idő elteltével a Rapid7 látogatói már a KDMS weboldalán találhatták magukat.
HD Moore, a Rapid7 ismert műszaki igazgatója szerint az eset pénteken történt, és megközelítőleg egy órás fennakadást okozott a két érintett weboldal rendeltetésszerű működésében. "Aláírással látjuk el a bináris állományainkat, publikáljuk az ellenőrző kódokat (checksum-okat), és authentikációval védjük a frissítéseket, így nem történt tragédia, de mindez akkor is bosszantó" - nyilatkozta a szakember, aki ezzel arra célzott, hogy a támadás következtében a rendszerük, a biztonsági frissítések, stb. manipulációjára nem került sor.
"Amikor egy biztonsági cég oldalát eltérítik, akkor az jól mutatja, hogy a DNS mennyire törékeny, és egy DNS-szolgáltató milyen könnyedén válhat problémák forrásává" - tette hozzá Robert Hansen, a WhiteHat Security szakértője. Szerinte ezek az esetek sokkal rosszabbul is elsülhettek volna.
-
A Kerberos esetében egy közepes veszélyességű biztonsági hibára derült fény.
-
A Google 48 biztonsági rést foltozott be az Androidon.
-
A Samsung két biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.
-
A NETGEAR fontos frissítéseket adott ki egyes routereihez és WiFi-eszközeihez.
-
A VMware Aria Operations több biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google biztonsági frissítést adott ki a Go-hoz.
-
A Zyxel CPE szériás eszközökben két súlyos sebezhetőség található.
-
Az Apache Solr esetében két biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware Avi Load Balancer egy súlyos hiba miatt kapott frissítést.
-
Az Apple 29 biztonsági rést foltozott be az iOS és az iPadOS operációs rendszeren.
Annak ellenére, hogy egyre többen használnak hirdetésblokkolókat és kifinomult biztonsági szoftvereket, a hirdetéseken keresztül terjedő rosszindulatú szoftverek még mindig nagy problémát jelentenek.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?