Hypervisorból véd a Bitdefender új technológiája

A Bitdefender leleplezte azt a technológiáját, amely a virtualizált rendszerek hypervisor szintű védelmét hivatott ellátni.
 

A virtualizált rendszerek biztonsági szempontból számos kihívást tartogatnak az üzemeltetők számára. Noha legtöbbször a hagyományos védelmi alkalmazások is használhatók a vendég operációs rendszerek szintjén, sok esetben mégsem ez a leghatékonyabb módja a biztonság fokozásának. A védelmi technológiák fejlesztői már korábban felismerték, hogy a legjobb megoldást az jelenti, ha minél több ellenőrzést hypervisor szinten sikerül megvalósítani. Ezáltal ugyanis a teljes kiszolgáló egy csapásra ellenőrizhetővé válhat, beleértve a vendég operációs rendszereket és az azok által generált adatforgalmat is.
 
A Bitdefender is a hypervisor alapú megközelítés irányába mozdult el akkor, amikor elkezdte az úgynevezett Hypervisor-based Memory Introspection nevű technológiájának kifejlesztését. Ennek a munkának az első eredményei mostanra váltak kézzelfoghatóvá. A cég bejelentése szerint az új védelmi mechanizmus legfontosabb jellemzője, hogy a hypervisor szintű jogosultságok és lehetőségek birtokában a vendég rendszerek olyan módon válhatnak monitorozhatóvá, hogy azokon semmiféle változtatást, telepítést ne kelljen eszközölni.
 
Az újdonság további fontos jellemzője, hogy az nem abból a feltételezésből indul ki, hogy a védelembe bevont rendszerek mentesek a korábbi fertőzésektől. Ezért fontos szerephez jut a Bitdefender Clean-up Tools, amely a virtualizáció legmélyebb bugyraiba épülve gondoskodik arról, hogy a jelen és a jövő károkozóival szembeni fellépés mellett legyen lehetőség a korábban esetlegesen települt kártékony programok eltávolítására is.
 
Az új technológia teljes mértékben kompatibilis a Bitdefender eddigi GravityZone biztonságmenedzsment megoldásaival. A hírek szerint a Hypervisor-based Memory Introspectiont érintő rövidtávú tervekben nem szerepel az, hogy a vállalat más biztonsági cégek számára bármilyen licencelési konstrukcióban továbbértékesítené, felhasználhatóvá tenné a technológiáját, így az egyelőre biztosan csak a Bitdefender termékek sajátja marad.
 
  1. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  2. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  3. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  4. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  5. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  6. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  7. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  8. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  9. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség