Hipermodern biztonsági központot létesített a Microsoft
A Microsoft megnyitotta azt a csúcstechnológiával felszerelt biztonsági központját, amelynek feladata az internetes bűnözés elleni küzdelem.
A Microsoft adatai szerint az elmúlt egy évben az internetező felnőttek legalább fele kiberbűnözők áldozatává vált, miközben a kis- és közepes méretű vállalatok 20 százaléka biztosan internetes támadások célkeresztjébe került. A bekövetkező károk még inkább elgondolkodtatóak, ugyanis egyes felmérések azt támasztották alá, hogy a kiberbűnözés globális szinten több mint 500 milliárd dolláros kárt idéz elő évente. Így aztán nem csoda, hogy mind a jogalkotókra, mind a hatóságokra, mind a biztonsági cégekre, szervezetekre egyre nagyobb nyomás hárul. Az olyan IT-vállalatok, mint amilyen a Microsoft is, pontosan érzik, hogy nem vonhatják ki magukat a közös fellépés alól.
A Microsoft már eddig is működtetett egy DCU (Digital Crimes Unit) nevű csoportot, amely a története során többször hívta fel magára a figyelmet sikeres akciókkal. Legutóbb idén nyáron – az FBI közreműködésével – bénította meg a több mint 5 millió fertőzött számítógépet magában foglaló Citadel botnetet, amelynek segítségével főleg banki adatokat, felhasználóneveket és jelszavakat szereztek a bűnözők. A Microsoft azonban úgy látta, hogy az eddigi erőfeszítésekre muszáj rátenni még egy lapáttal, amihez viszont új infrastruktúrára is szükség volt. Ezért Redmondban létrehozta a Cybercrime Center létesítményét. A több mint 1500 négyzetméteres biztonsági központba a legmodernebb technológiák kerültek, amik segítségével valós időben, globális szinten lehet az eddigieknél pontosabban feltérképezni és vizualizálni az internetes támadásokat.

"A Cybercrime Center az a hely, ahol a szakértőink az ügyfelekkel és a partnerekkel közösen egy dologra fókuszálhatnak: az emberek online biztonságára. A kifinomult eszközök, technológiák megfelelő képességekkel és új perspektívákkal való kombinálásával lehetővé válik, hogy az internetet mindenki számára biztonságosabbá tegyük" - nyilatkozta David Finn, a DCU tanácsadója.

A biztonsági központban alkalmazott eljárások jelentős mértékben épülnek a Microsoft védelmi, üzleti intelligencia és big data technológiáira. Emellett olyan megoldások is szerephez jutnak, mint a bűncselekmények feltérképezését szolgáló Site Print vagy a pornográf fényképek kiszűrésére is alkalmas PhotoDNA.

Az új létesítményben nemcsak a technológia jut lényeges szerephez, hanem a szakértői csapatmunka is, amely több szinten valósul meg. A Microsoft biztosítja, hogy a vállalaton belül dolgozó biztonsági kutatók és forensic szakemberek az eddigieknél szorosabban tudjanak együttműködni. A "külső" szakértők, egyetemi tudósok, jogi szakemberek és a Microsoft (nyilván kiemelt) ügyfelei, partnerei számára egy külön szoba áll rendelkezésre, ahonnan ők is bekapcsolódhatnak a kiberbűnözés elleni harcba. Ha pedig a Cybercrime Center határain túlra tekintünk, akkor az is kiderül, hogy a központ számos más államban és országban (Pekingben, Berlinben, Brüsszelben, Dublinban, Hongkongban, Münchenben, Szingapúrban, Sydney-ben stb.) működő Microsoft irodával is kapcsolatban áll. Ezek az irodák is jelenthetnek incidenseket, részt vehetnek vizsgálatokban, illetve fontos szerep hárul rájuk a tájékoztatás terén.
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat