Gyorsan tanulnak a szállodás hackerek

A Hacking Team fájljainak kiszivárogtatását követően több hackercsoport kezdte használni rosszindulatú célokra a napvilágra került eszközöket, kódokat.
 

A Kaspersky Lab fedezte fel még 2014-ben a Darkhotel hackercsapatot, amely arról vált ismertté, hogy luxusszállodák Wi-Fi hálózatán keresztül törte fel az ott vendégeskedő céges felsővezetők számítógépeit. A biztonsági cég becslése szerint az elmúlt néhány évben a Darkhotel féltucatnyinál is több nulladik napi sebezhetőséget fordított a saját javára csak az Adobe Flash Playerrel összefüggésben. Az idén további földrajzi régiókra terjesztette ki a tevékenységét, miközben továbbra is folytatta a célzott adathalász támadásokat Észak- és Dél-Koreában, Oroszországban, Japánban, Bangladesben, Thaiföldön, Indiában, Mozambikban és Németországban lévő célpontok ellen.

Közvetett segítség a Hacking Teamtől

Biztonsági kutatók új technikákat és tevékenységeket észleltek a Darkhotel csoportnál. A 2014-ben és korábban elkövetett támadások esetében a csoport lopott tanúsítványok segítségével és szállodák Wi-Fi hálózatainak feltörésével juttatott el kémprogramokat az áldozatok számítógépére. Manapság is használja ezt a technikát, sőt kártékony programok új variánsait állította csatasorba. A biztonsági cég immár azt is tudni véli, hogy a kiberbűnözők július elejétől a Hacking Team gyűjteményéből megszerzett nulladik napi sérülékenységeket is kihasználják.

"A Darkhotel egy újabb, ezúttal a Hacking Teamtől származó Adobe Flash Player hiba kihasználásával tért vissza. E tevékenységébe egy feltört weboldalt is bevont. Tudjuk, hogy a Darkhotel egy sor nulladik napi és frissen nyilvánosságra került sebezhetőséget próbált meg kiaknázni az elmúlt néhány évben, amelyek révén világszerte célzott támadásokat hajtott végre fontos személyek ellen. A korábbi támadásokból kiderült, hogy a Darkhotel vezérigazgatók, alelnökök, értékesítési és marketing vezetők, valamint neves kutatók után kémkedik" - mondta Kurt Baumgartner, a Kaspersky Lab vezető biztonsági kutatója.
 
  1. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  2. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  3. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

  6. 3

    A Google ChromeOS-hez egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági hibajavítást tett elérhetővé.

  8. 3

    Letölthetők a Moodle legújabb kiadásai, amelyek biztonsági hibákat is orvosolnak.

  9. 4

    Kritikus veszélyességű hiba miatt kapott frissítést a Firefox.

  10. 4

    Újabb nulladik napi biztonsági hiba veszélyezteti a Google Chrome webböngészőt.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség