Google Chrome: megszűnik az SSL 3.0 támogatása
A Google határozott lépésre szánta el magát: a Chrome 40-es verziójától kezdve megszünteti a sérülékeny SSLv3 támogatását. Emiatt lehetnek majd fennakadások.
Októberben a Google biztonsági kutatói egy súlyos sebezhetőséget fedeztek fel a még ma is gyakorta használt Secure Sockets Layer (SSL) 3.0-ás verziójában. A biztonsági hiba kihasználásával közbeékelődéses támadások indíthatók, és jogosulatlan adatszerzésre nyílhat lehetőségük a támadóknak. Olyan adatokhoz is hozzáférhetnek, amelyek alapvetően titkosított csatornán közlekednek, azonban a sérülékenység miatt visszafejthetővé válhatnak.
A POODLE néven elhíresült biztonsági probléma az SSL 3.0 eddigi legjelentősebb sérülékenysége, ami a Google szerint korántsem csak a protokoll gyengeségére vezethető vissza. Az SSLv3 ugyanis a 90-es évek közepén született meg, és olyan kriptográfiai eljárásokat támogat, amelyek mára idejét múlttá váltak. Ezért napjainkban a legtöbb HTTPS kapcsolat már a fejlettebb TLS (Transport Layer Security) protokollt használja, azonban mind a webböngészőkben, mind rengeteg webszerveren megmaradt az SSLv3 kompatibilitás. Ennek pedig az a magyarázata, hogy a böngészőfejlesztők nem akarják, hogy a régebbi kiszolgálókról származó webes tartalmak megjelenítése csorbát szenvedjen, míg a webszerverek üzemetetői a régebbi böngészők miatt tartják meg a sebezhető megoldást. Vagyis egy patthelyzet alakult ki, amit a Google most egy ütős lépéssel kíván feloldani.
A Chrome fejlesztőcsapata úgy határozott, hogy a Chrome 40-es verziójától kezdve teljes mértékben megszünteti az SSLv3 támogatást. Ezelőtt azonban még a Chrome 39 kiadásával megpróbálja felmérni, hogy milyen hatása lehet ennek a lépésnek. A 39-es verzió ugyanis nem teszi majd lehetővé azt, hogy - akár támadó trükkök hatására - a böngésző visszalépjen az SSLv3 alapú kommunikációra, amikor a távoli kiszolgálóval TLS alapon is együtt tudna működni.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat