Súlyos gondokat okozhat a Microsoft hibajavítása

A Microsoft visszavonta a hibajavító kedden kiadott egyik biztonsági frissítését, mert az esetenként rendszerek vagy alkalmazások összeomlását idézheti elő.
 

A Microsoft kedden kilenc biztonsági közleményben számolt be az áprilisi hibajavításairól. Ezek között számos olyan volt, amelyek a Windows operációs rendszerek esetében legutóbb feltárt sebezhetőségekről számoltak be, illetve tettek letölthetővé hibajavításokat. Jelenleg azonban úgy tűnik, hogy az egyik frissítés kompatibilitási problémákat okozhat egyes rendszereken, ami végül komolyabb fennakadásokhoz vezethet.

Az eddigi vizsgálatok szerint az MS13-036-os biztonsági közleményhez tartozó, 2823324-es számú frissítés áll a problémák hátterében, amely négy kernelszintű biztonsági rés megszüntetése érdekében született. Amikor azonban a frissítés telepítését a felhasználók elkezdték, akkor a Microsoft egyre több bejelentést kapott technikai problémák miatt. Kiderült, hogy a frissítés valóban okozhat gondokat. A telepítés után előfordulhat, hogy az érintett rendszert nem lehet újraindítani, de az is megtörténhet, hogy különböző alkalmazások stabilitása sínyli meg a frissítést.

A hibajelenségek során többek között az alábbi üzenetek jelenhetnek meg a képernyőn vagy az eseménynaplóban:
The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the Chkdsk utility on the volume...
The Session Manager Initialization system process terminated unexpectedly with a status of 0xC000003a (0x00000000 0x00000000)


A Microsoft a problémák felismerését követően azonnal visszavonta a frissítést. Emellett azon felhasználók számára, akik már telepítették a hibajavítást és tapasztalják a rendellenességeket, egy útmutatót készített. Ebben leírta a patch eltávolításának különféle módozatait valamint a rendszerhelyreállítási lehetőségeket. A cég hangsúlyozta, hogy a frissítés korántsem minden számítógépen jelentkezik, és nem okoz adatvesztést.

A Kasperksy Lab már jelezte, hogy a Kaspersky Anti-Virus 6.04 és az Endpoint Security 8.1 felhasználóinak körében is felmerültek a fenti rendellenességek, ezért a biztonsági cég az alkalmazásait futtató számítógépeken – a megfelelő megoldás megszületéséig – nem javasolja a 2823324-es számú frissítésének telepítését.

A Microsoft tájékoztatója szerint a Windows 7 és a Windows Server 2008 (R2) operációs rendszerek esetén jelentkezhetnek a hibajelenségek.
 
  1. 3

    A Kerberos esetében egy közepes veszélyességű biztonsági hibára derült fény.

  2. 4

    A Google 48 biztonsági rést foltozott be az Androidon.

  3. 3

    A Samsung két biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.

  4. 4

    A NETGEAR fontos frissítéseket adott ki egyes routereihez és WiFi-eszközeihez.

  5. 3

    A VMware Aria Operations több biztonsági hibajavítást kapott.

  6. 3

    A Google biztonsági frissítést adott ki a Go-hoz.

  7. 4

    A Zyxel CPE szériás eszközökben két súlyos sebezhetőség található.

  8. 3

    Az Apache Solr esetében két biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A VMware Avi Load Balancer egy súlyos hiba miatt kapott frissítést.

  10. 4

    Az Apple 29 biztonsági rést foltozott be az iOS és az iPadOS operációs rendszeren.

Partnerhírek
​Veszélyes hirdetések rejtőzhetnek a keresési eredményekben

Annak ellenére, hogy egyre többen használnak hirdetésblokkolókat és kifinomult biztonsági szoftvereket, a hirdetéseken keresztül terjedő rosszindulatú szoftverek még mindig nagy problémát jelentenek.

​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

hirdetés
Közösség