Súlyos gondokat okozhat a Microsoft hibajavítása
A Microsoft visszavonta a hibajavító kedden kiadott egyik biztonsági frissítését, mert az esetenként rendszerek vagy alkalmazások összeomlását idézheti elő.
A Microsoft kedden kilenc biztonsági közleményben számolt be az áprilisi hibajavításairól. Ezek között számos olyan volt, amelyek a Windows operációs rendszerek esetében legutóbb feltárt sebezhetőségekről számoltak be, illetve tettek letölthetővé hibajavításokat. Jelenleg azonban úgy tűnik, hogy az egyik frissítés kompatibilitási problémákat okozhat egyes rendszereken, ami végül komolyabb fennakadásokhoz vezethet.
Az eddigi vizsgálatok szerint az MS13-036-os biztonsági közleményhez tartozó, 2823324-es számú frissítés áll a problémák hátterében, amely négy kernelszintű biztonsági rés megszüntetése érdekében született. Amikor azonban a frissítés telepítését a felhasználók elkezdték, akkor a Microsoft egyre több bejelentést kapott technikai problémák miatt. Kiderült, hogy a frissítés valóban okozhat gondokat. A telepítés után előfordulhat, hogy az érintett rendszert nem lehet újraindítani, de az is megtörténhet, hogy különböző alkalmazások stabilitása sínyli meg a frissítést.
A hibajelenségek során többek között az alábbi üzenetek jelenhetnek meg a képernyőn vagy az eseménynaplóban:
The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the Chkdsk utility on the volume...
The Session Manager Initialization system process terminated unexpectedly with a status of 0xC000003a (0x00000000 0x00000000)
A Microsoft a problémák felismerését követően azonnal visszavonta a frissítést. Emellett azon felhasználók számára, akik már telepítették a hibajavítást és tapasztalják a rendellenességeket, egy útmutatót készített. Ebben leírta a patch eltávolításának különféle módozatait valamint a rendszerhelyreállítási lehetőségeket. A cég hangsúlyozta, hogy a frissítés korántsem minden számítógépen jelentkezik, és nem okoz adatvesztést.
A Kasperksy Lab már jelezte, hogy a Kaspersky Anti-Virus 6.04 és az Endpoint Security 8.1 felhasználóinak körében is felmerültek a fenti rendellenességek, ezért a biztonsági cég az alkalmazásait futtató számítógépeken – a megfelelő megoldás megszületéséig – nem javasolja a 2823324-es számú frissítésének telepítését.
A Microsoft tájékoztatója szerint a Windows 7 és a Windows Server 2008 (R2) operációs rendszerek esetén jelentkezhetnek a hibajelenségek.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat