Felkerültünk a kibertámadások 10-es toplistájára

A kibertámadások tekintetében Magyarország meglehetősen előkelő helyen áll. Fent vagyunk a 10-es toplistán.
 

A tavalyi negyedik negyedévben tíz ország volt felelős a nemzetközi kibertámadások háromnegyedéért. A ranglista élén Kína állt és Magyarország zárta - írta meg az Akamai Technologies felmérésére hivatkozva a Bloomberg üzleti hírportál.

2012 negyedik negyedévben a kibertámadások 41 százaléka Kínából indult ki. Az előző negyedévben még 33 százalékkal, egy évvel korábban 13 százalékkal vette ki részét az ország a nemzetközi kibertámadásokból. A második helyen az Egyesült Államok állt 10 százalékkal, ami megegyezik az egy évvel korábbi adattal, de alacsonyabb a tavalyi harmadik negyedévi 13 százaléknál. A harmadik helyezést Törökország érdemelte ki a nemzetközi kibertámadások 4,7 százalékával.

A negyedik helyen álló Oroszország részesedése 4,7-ről 4,3 százalékra csökkent. Ugyanakkor a negyedév folyamán mintegy negyven nagyvállalatot, olyanokat, mint az Apple, a Facebook vagy a Twitter ért kibertámadás Oroszországból vagy kelet-európai országokból.


Az ötödik helyen álló Tajvan részesedése szintén csökkent, és így 2012 végén 3,7 százalékkal vette ki a részét a támadásokból. Tajvan nemcsak forrása, de kedvelt célpontja is a kibertámadásoknak. A Sophos kimutatása szerint tavaly, a negyedik negyedévben a tajvani számítógépek 12,7 százalékát érte kibertámadás.

A kibertámadások 10-es toplistájának második felében Brazília, Románia, India, Olaszország és végül Magyarország kapott helyet. Hazánk a megelőző negyedévivel és az egy évvel korábbival megegyező 1,4 százalékkal szerepelt a felmérésben.
 
  1. 4

    A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.

  2. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  4. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  5. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  6. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  8. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  10. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség