ESET: okos eszközökkel fognak szemezni a támadók

Az ESET összeállította a káros fenyegetésekkel foglalkozó éves előrejelzését, amelyben elsősorban a mobil károkozók további térhódítására és a különféle okos eszközök elleni támadások lehetőségére világított rá.
 

Az összefoglaló szerint 2011-ben még leginkább a botnetek és a rosszindulatú programok okoztak fejtörést, míg 2012-ben a különféle fenyegetések a mobil platformokon is egyre többször jelentek meg. Idén e trendek folytatódtak, és továbbra is a mobilbiztonság volt az egyik "legfelkapottabb" terület. Az ESET úgy látja, hogy 2014-ben viszont elsősorban már a felhasználók online adatvédelme kerül majd középpontba, ami a felhőalapú szolgáltatások térhódításával és az azokkal kapcsolatos biztonsági aggályokra vezethető vissza.

Az elmúlt években a felhőalapú adattárolási technikák népszerűsége jelentősen nőtt mind a magán, mind a vállalati felhasználók körében. A Gartner felmérése szerint 2011-ben 7 százalékot tett ki a felhőalapú szolgáltatások részesedése, ami 2016-ra el fogja érni a 36 százalékot. A Cisco "Global Cloud Index" tanulmánya pedig azt jósolta, hogy 2017-re 5,3 zettabájtra nő e szolgáltatások adatforgalma.

"Az internetes adatvédelem kihívása nem csupán annyi, hogy csökkentjük a számítógépes fenyegetések számát. Jó kiindulási pontot jelenthet, ha a felhasználói oldalon megjelenik a személyes adatok védelmére való igény, de emellett elengedhetetlen, hogy az emberek tisztában legyenek az információbiztonság minden aspektusával. Ellenkező esetben lehetetlen megvédeni őket a növekvő számítógépes támadások ellen" - áll a biztonsági cég jelentésében. 

Androidos károkozások

Az ESET már tavaly is azt jósolta, hogy az Android operációs rendszert érő rosszindulatú támadások mennyisége jelentősen növekedni fog. 2012-ről 2013-ra 60 százalékkal emelkedett az észlelt támadások száma, és a helyzet 2014-ben tovább fog romlani.

Az androidos károkozások számának növekedésével párhuzamosan a malware családok szaporodása is megfigyelhető. Míg 2012 első tíz hónapjában 55, addig 2013 októberéig összesen 79 különféle, mobil károkozócsalád felbukkanását észlelték a kutatók.

Veszélyben az okos eszközök?

A biztonsági cég szerint a fent említett területek mellett a következő témákra lesz érdemes fokozottan figyelni 2014 során: zsaroló kártékony programok, Java sérülékenységek, a mindig jelenlévő és egyre bonyolultabb botnetek, a 64 bites fenyegetések és a virtuális fizetőeszközök elleni támadások. Emellett egyre nagyobb figyelmet kell majd szentelni az olyan eszközökre, mint az okostévék és a játékkonzolok, amelyek komoly lehetőségeket rejtenek az internetes bűnözők számára.
 
  1. 4

    Az Apple iTunes szoftver egy fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Az F5 BIG-IP Next Central Manager két súlyos sebezhetőséget tartalmaz.

  3. 4

    A Google egy súlyos, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome-on.

  4. 3

    A MediaWiki és annak bővítményei kapcsán 10 biztonsági hiba látott napvilágot.

  5. 4

    A Google két biztonsági hibáról számolt be a Chrome böngésző kapcsán.

  6. 4

    A Google kiadta az Android májusi biztonsági frissítéseit.

  7. 3

    A tcpdump kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 3

    A Trend Micro Antivirus One for macOS egy sebezhetőséget tartalmaz.

  9. 4

    Jelentős mennyiségű QRadar frissítést adott ki az IBM.

  10. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség