Egy több károkozó hajt a mobilozók pénzére

A mobil kártékony programok többsége továbbra is emelt díjas SMS-ekkel próbál károkat okozni. Sajnos sokszor nem is sikertelenül.
 

A Kaspersky Lab és az INTERPOL közös "Mobil kiberfenyegetések" című felmérése szerint az androidos rosszindulatú programok 60 százaléka próbált a felhasználók pénzéhez jutni.
 
A csalók elsősorban oroszországi felhasználók mobil eszközeit állították célkeresztbe, de Ukrajnában, Spanyolországban, az Egyesült Királyságban, Vietnámban, Malajziában, Németországban, Indiában és Franciaországban is jelentősebb károkat okoztak. A vizsgált időszakban világszerte összesen több mint 588,000 Android-felhasználó szembesült banki malware-rel. Ez a szám a hatszorosa annak, mint ami egy évvel korábban kimutatható volt.
 
A csalók a feltárt esetek 57 százalékában használtak olyan programokat, amelyek a Trojan-SMS malware családba sorolhatók. Ezek a felhasználó tudta nélkül emelt díjas üzeneteket küldenek. A legtöbb ilyen kártevő orosz felhasználók pénzére pályázik.
 
A támadások 1,98 százalékában felhasznált Banker trójai pedig még tovább ment. Az SMS funkciók mellett ugyanis adatlopásra alkalmas összetevőkkel is rendelkezik, és elsősorban bankkártyákkal kapcsolatos adatokat, valamint pénzügyi információkat igyekszik bezsebelni.
 
Kijelenthető, hogy a mobil malware mutációk száma is jelentős ütemben növekszik: a 2013 augusztusában mért 423-ról, 2014 júliusára 5967 darabra emelkedett ezek mennyisége. A mutációk az eredeti rosszindulatú programok módosított változatai. Sokszor egy-egy kisebb változtatás is elég ahhoz, hogy a vírusirtókat a károkozók megtévesszék, és átcsússzanak az ellenőrzéseken.


Forrás: Kaspersky Lab
 
"Egy sikeres Trojan-Banker fertőzés révén a csaló hozzáférhet áldozata minden pénzéhez, míg a Trojan-SMS-nek több tucatnyi vagy több száz eszközt kell megfertőznie ahhoz, hogy érdemleges profitot termeljen. Ráadásul nem minden felhasználó vesz igénybe mobil banki alkalmazást. Ezért van óriási különbség a termékeink által regisztrált Trojan-SMS és Trojan-Banker támadások száma között" - nyilatkozta Roman Unuchek, a Kaspersky Lab vezető víruselemzője.
 
"Az elmúlt pár évben emelkedett a mobil kibertámadások száma, amelyek egyre összetettebbé és intelligensebbé válnak. A mobilpiac exponenciálisan nő, és ezek a fenyegetések kifinomult funkcióik révén képesek a különféle okos eszközök kihasználására" - mondta Madan Oberoi, az INTERPOL Cyber Innovation & Outreach részlegének igazgatója.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség