Döcögősen halad a csalások megelőzése

A bankok, pénzintézetek jelentős hányada a megelőzés helyett még mindig az utólagos kárenyhítésre helyezi a hangsúlyt.
 

A Kaspersky Lab a B2B Internationallel közös felmérést végzett annak érdekében, hogy megismerjék egyebek mellett a pénzügyi intézmények, bankok információbiztonsághoz való hozzáállását. Az elemzések kimutatták, hogy a bankok és az online fizetési szolgáltatók nagyjából fele inkább akkor kezeli a kiberbiztonsági incidenseket, amikor azok megtörténnek ahelyett, hogy olyan eszközökbe invesztálnának, amelyek a megelőzést helyeznék középpontba.

A felmérés során a pénzügyi szervezetek 48 százaléka állította, hogy a károk enyhítésére helyezik a hangsúlyt az incidensek megelőzése helyett. Mi több, a cégek 29 százaléka úgy véli, hogy olcsóbb és hatásosabb megoldás a felmerülő csalási ügyek utólagos kezelése, mint azok kiküszöbölése. 

A felmérésben részt vett banki képviselők és üzemeltetők visszajelzései alapján, amikor pénzügyi támadás ér egy ügyfélszámlát, akkor mindössze a szervezetek 41 százaléka tesz lépéseket azért, hogy a jövőben megelőzhessék a hasonló eseteket. 36 százalékuk készít elemzést a kihasznált biztonsági résekről, és 38 százalékuk kompenzálja a veszteségeket. A leggyakoribb eljárás, hogy megpróbálják kideríteni, ki áll a támadás mögött: a pénzügyi szervezetek kétharmada ezt teszi.

"Egyedül a csalás negatív következményeinek enyhítésében bízni annyi, mint megpróbálni kezelni egy betegség tüneteit a kiváltó ok megtalálása helyett. A tünetek vissza fognak térni, és a betegség továbbra is fenn fog állni. A Kaspersky Lab azt ajánlja, hogy a szervezetek ne feledkezzenek el a megelőzés fontosságáról. Sok világvezető bank felismerte ezt, és bevezette a csalások megelőzését, de még mindig riasztóan sokan bíznak az incidensek utólagos kezelésében. Minden évben egyre kifinomultabb támadási módszereket találnak ki a kiberbűnözők, és ha a bankok nem rendelkeznek megelőző intézkedésekkel, akkor az további veszteségekkel fog járni" - mondta Ross Hogan, a Kaspersky Lab csalásmegelőzési részlegének vezetője.
 
  1. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  2. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  3. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  4. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  5. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  6. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  8. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  10. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség