DNS-re épülő biztonsági szolgáltatást jelentett be a Verisign

A Verisign egy DNS-alapú biztonsági szolgáltatást jelentett be, amelynek segítségével a vállalati hálózatok vértezhetők fel egy újabb védelmi réteggel.
 

A DNS-re épülő biztonsági megoldások egyre inkább középpontba kerülnek, és mind nagyobb érdeklődés övezi őket. Nem véletlenül döntött úgy az elmúlt napokban a Cisco, hogy 635 millió dollárért felvásárolja az OpenDNS-t. Noha az OpenDNS leginkább az ingyenes szolgáltatásáról vált ismertté, azért az emelt szintű, vállalati megoldásait is kedvező kilátások övezik. 

Természetesen a piac többi szereplője is figyeli a fejleményeket, oly annyira, hogy a Verisign már reagált is a trendekre, és bejelentette, hogy egy új, DNS-biztonsági szolgáltatást indít. A DNS Firewall névre keresztelt megoldás a felhő alapú technológiákat hívja segítségül annak érdekében, hogy a vállalati hálózatok egy újabb védelmi szinttel legyenek oltalmazhatók. 

A DNS Firewall alapvetően két fontos területet fed le. Egyrészt szabályozhatóvá teszi a kimenő hálózati adatforgalmat, és megakadályozza, hogy az alkalmazottak kártékony weboldalakra tévedjenek. Másrészt pedig figyelemmel kíséri a botnet hálózatokra utaló tevékenységeket, és szűri a gyanús forgalmat. A szolgáltatás számos reputációs és egyéb biztonsági adatbázisra épül, köztük természetesen a Verisign saját iDefense Security Intelligence Service infrastruktúrájára is. Az adatbázisok között ország és régió specifikus változatok is megtalálhatóak.


Az új, felhős szolgáltatás bizonyos szinten a tartalomszűrést is elősegíti. Ehhez menedzselhető fehér- és feketelistákat biztosít, amelyek segítségével az üzemeltetők pontosan szabályozhatják, hogy a szervezeten belül milyen internetes tartalmakhoz lehet hozzáférni. Szükség esetén a DNS Firewall képességei kiterjeszthetők a mobil készülékek irányába is.

A Verisign egyelőre nem közölte, hogy milyen árak mellett lehet igénybe venni a hálózatbiztonsági szolgáltatását.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség