Biztonsági tippek a zavartalan nyári pihenéshez

Manapság már a nyári pihenés sem képzelhető el okostelefonok, táblagépek és különféle kütyük nélkül. Azonban ilyenkor sem célszerű mellőzni az óvatosságot.
 

"A pihenés és kikapcsolódás ideje alatt hajlamosabbak vagyunk könnyedebben kezelni az elektronikus eszközeink biztonságát, pedig a veszélyek száma gyakorta hatványozódik ezekben a helyzetekben. A fiatalok legfontosabb fesztiválkelléke a mobiltelefon lett, amin az összes személyes adat és érzékeny információ megtalálható róluk. Érdemes ezért a körültekintő használat mellett néhány biztonsági tanácsot betartani" - nyilatkozta Béres Péter, a Sicontact Kft. vezető IT tanácsadója.
 
Mindig védd jelszóval az eszközeidet!

Ha valaki ellopja a telefonodat, a táblagépedet vagy a laptopodat, akkor először a jelszóval szembesül, és csak annak feltörése után tud hozzáférni az adataidhoz. Természetesen nem lehetetlen feltörni a jelszavakat sem, de ezáltal mégis egy megoldással több minden védi a számítógépünket. Így időt nyerhetünk az eszköz megkereséséhez, esetlegesen a letiltások, korlátozások végrehajtásához.
 
Mindig készíts biztonsági mentést!

Az, hogy nem tudjuk visszaszerezni az ellopott vagy elhagyott eszközünket, még nem jelenti azt, hogy az azon tárolt összes információt és szoftvert is el kell veszítenünk. Ha rendszeresen végzünk biztonsági mentéseket, akkor a legjobb úton haladunk afelé, hogy megvédjük elveszett fájljainkat. Manapság már nagyon sokfajta mentési lehetőség áll rendelkezésünkre, beleértve az online mentési módokat is.
 
Használj nyomkövető szoftvert!

Ellopott eszközünk visszaszerzése nem lehetetlen, főleg akkor, ha tudunk kommunikálni a készülékkel, illetve azzal a személlyel, aki megtalálta vagy éppen eltulajdonította azt. Ebben segíthetnek azok a biztonsági szoftverek, amelyek segítségével feltérképezhetők a védett mobil készülékek földrajzi koordinátái.
 
Ne kísértsük a tolvajokat!

Azzal biztosan ne, hogy őrizetlenül hagyjuk eszközeinket a nyilvános helyeken. Ha mindenki szeme láttára magára hagyod a laptopodat az autóban, a táblagépedet a repülőtéren vagy az okostelefonodat egy étteremben, akkor az egy arra járó tolvaj érdeklődését biztosan fel fogja kelteni.
 
Titkosítsd a fontos adataidat!

Ha a fontos adatainkat titkosítottan tároljuk, akkor megakadályozhatjuk, hogy bárki hozzájuk férhessen, és azokkal visszaéljen. A fájlok titkosítása a legfrissebb Windows és Mac OS X operációs rendszereken ingyenesen elérhető funkciók segítségével is kivitelezhető, de megannyi más szoftver is létezik e feladatok elvégzésére. Érdemes nevesebb gyártók alkalmazásait választani erre a célra.
 
Gondolkozz, mielőtt kattintasz!

A közösségi médiában szembejövő linkek közül sem minden az, aminek látszik. Rengeteg az átverés, főleg azok, melyek pikáns tartalmakat ígérnek. Sokszor biztonságosabb először rákeresni a link tárgyára a Google-ben, és meggyőződni az üzenet valóságtartalmáról.
 
Ne ossz meg személyes, bizalmas adatokat!

Az adatvédelmi beállítások ellenére szinte lehetetlen kontrollálni, hogy mi történik azokkal az információkkal, tartalmakkal, amiket kiposztolunk bármely közösségi és egyéb weboldalra. Érdemes rendszeresen ellenőrizni az adatvédelmi beállításokat, mivel ezek időnként megváltozhatnak.
 
Ugyan kitörölhetünk tartalmakat, de azokat már lehet, hogy látták és elmentették mások. Bárki, aki látja az általad kiposztolt fényképeket, videókat, bármikor lementhet magának egy másolatot, és azt tehet vele, amit csak akar.
 
Óvatosan ismerkedj!

Csak olyan felhasználó jelölését fogadd el, akiben megbízol, és a való életben is ismered. Ha ismeretlen embert fogadunk el barátunkként, az a saját hírnevünket veszélyeztetheti, és később sok kellemetlenség forrása lehet.
 
Ne terjessz linkeket és posztokat ellenőrzés nélkül!

Az információk és linkek megosztása vizsgálat nélkül nagyon kockázatos. Becsaphatnak minket, így helytelen és rosszindulatú tartalmakat oszthatunk tovább. Ellenőrizd ezeket a tartalmakat egy megbízható weboldalon vagy akár hírportálon, mielőtt megosztanád őket a közösségi médiában az ismerőseiddel.
 
Nem kell tájékoztatni a betörőket!

Sose tegyünk fel a közösségi oldalra olyan fotókat, amelyeken lakásunk értéktárgyai, nagy értékű műszaki cikkei láthatók, vagy amelyek segíthetnek az esetleges betörőknek a tájékozódásban. És végül sose posztoljuk ki előre, ha nyaralni indulunk, ugyanis a statisztikák szerint a betörők több mint 85 százaléka is aktívan használja, figyeli a közösségi oldalakat. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség