Biztonsági tanácsok a forró nyári napokra

Telefonunk, táblagépünk vagy laptopunk nélkül lassan egy lépést sem teszünk, és ez egyre inkább így van nyaralás közben is. Ezért utazáskor is érdemes odafigyelni eszközeink védelmére.
 

Sokszor az okostelefon, laptop már ugyanúgy a nyaralás részét képezi, mint a fürdőruha vagy az útikönyv, de senki sem szeretné, ha a kikapcsolódását online károkozók keserítenék meg. Ezért érdemes antivírus és egyéb biztonsági szoftverekkel felvértezni a számítógépeket valamint a mobil készülékeket. Emellett azonban odafigyelésre és óvatosságra is nagy szükség van.

Takács Viktória, a Sicontact Kft. marketing és stratégiai igazgatója néhány tippet osztott meg a számítógépek, a mobil eszközök valamint az online szolgáltatások védelmével kapcsolatban.

Mindig védje jelszóval a számítógépes eszközeit!

Ha valaki ellop egy eszközt, akkor először a jelszóval szembesül, és csak annak feltörése után tud hozzáférni az adatokhoz. Persze nem lehetetlen feltörni egy jelszót, de mégis egy védelmi réteggel több óvja az adatokat, és így akár idő is nyerhető az elkallódott vagy eltulajdonított eszköz lokalizálásához.

Rendszeresen készítsen biztonsági mentést!

Az, hogy nem tudjuk visszaszerezni ellopott eszközünket, még nem jelenti azt, hogy az azon tárolt összes információt és szoftvert el kell veszítenünk. Ha rendszeresen végzünk biztonsági mentéseket, akkor a legjobb úton haladunk afelé, hogy megvédjük a fájljainkat. Manapság már nagyon sokfajta mentési lehetőség áll rendelkezésre, beleértve az online megoldásokat is.

Használjon nyomkövető szoftvert!

Ez segít az ellopott eszköz felderítésében, aminek ilyen módon a visszaszerzése nagyobb valószínűséggel történhet meg.

Ne kísértsük a tolvajokat!

Azzal biztosan ne, hogy őrizetlenül hagyjuk eszközeinket, főleg nyilvános helyeken. Egy magára hagyott laptop az autóban, egy őrizetlen táblagép a repülőtéren vagy egy gazdátlannak tűnő okostelefon egy étteremben hamar szemet szúrhat a tolvajoknak. Az ESET felmérése szerint Amerikában ötből egy eszközt autóból lopnak el. A mobilok 12 százalékának repülőtereken, vonatokon vagy buszokon, míg a 11 százalékának éttermekben vagy kávézókban veszik nyoma.

Titkosítsa az adatait!

Ha a fontos adatainkat titkosított fájlokban tároljuk, akkor megakadályozhatjuk, hogy bárki hozzájuk férjen az ellopott eszközön. Az állományok titkosítása az újabb Windows és Mac OS X operációs rendszereken ingyenesen megvalósítható (de számos egyéb szoftver is létezik erre a feladatra).

Megfontolt kattintások

A közösségi médiában felbukkanó linkek közül sem mind az, aminek látszik. Rengeteg az átverés, főleg az olyan tartalmak esetében, melyek pikáns híreket, képeket, videókat, stb. ígérnek. Sokszor biztonságosabb először rákeresni a link tárgyára a Google-ben vagy a weboldal URL-jét begépelni a böngészőbe, és hiteles forrásból informálódni.

Óvatosan a személyes adatok megosztásával

Az adatvédelmi beállítások ellenére gyakran nehéz kontrollálni, hogy mi történik azokkal a tartalmakkal, amiket kiposztolunk különféle weboldalakra. Így aztán előfordulhat, hogy ezeket olyanok is meglátják, akikkel amúgy eredetileg nem szerettük volna megosztani a titkainkat.

Az igazi barátok

A közösségi oldalakon csak olyan személyek jelölését célszerű elfogadni, akikben megbízunk. Ha ismeretlen embert fogadunk el barátunkként, az akár a saját hírnevünket is veszélyeztetheti.

Ne terjesszünk linkeket és posztokat ellenőrzés nélkül!

Az információk és a linkek megosztása kellő odafigyelés nélkül kockázatos lehet. Becsaphatnak bennünket, majd ezt követően a hamis vagy rosszindulatú tartalmakat mi magunk osztjuk meg ismerőseink között.  Így aztán érdemes ellenőrizni ezeket a tartalmakat továbbosztás előtt.

Saját életre kelnek a tartalmak

Ugyan törölhetünk saját online tartalmakat, de mire ez megtörténik, addigra lehet, hogy már látták és elmentették azokat mások. Ezért az adatok, tartalmak megosztásakor érdemes jól átgondolni, hogy mit is kürtölünk ki a nagyvilágba.

 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség