Biztonsági aggályok ellenére is pörög a netes csevegés

​A legtöbb internetező megbízhatatlannak tekinti az online kommunikációs csatornákat, mégis rendszeresen használja azokat.
 

A Kaspersky Lab kutatása szerint a felhasználók a fényképek megosztására is alkalmas üzenetküldőket tartják a leginkább megbízhatatlan: a válaszadók 72 százaléka nem tekinti ezeket biztonságosnak. Emellett a 65 százalékuk nem bízik a mobil azonnali üzenetküldőkben, 61 százalékuk pedig az online VoIP-t sem tartja biztonságosnak. Érdekes módon eközben a válaszadók a közösségi oldalak üzenetküldőit, a mobil üzenetküldőket és az internetes telefonálást nevezték meg a három leggyakrabban használt online kommunikációs eszközként. E kommunikációs lehetőségeket pedig nemcsak otthon vagy a munkahelyen használják, hanem akár nyilvános hálózatokon keresztül is.
 
A megkérdezettek 17 százaléka úgy nyilatkozott, hogy legalább egyszer megosztott már bizalmas fényképeket és videókat elektronikus kommunikációs eszközök segítségével. Ezt gyakrabban tették meg a férfiak, mint a nők. Minél fiatalabb egy felhasználó, annál gyakrabban továbbít az interneten keresztül személyes jellegű fájlokat.
 
"Természetesen nem tanácsoljuk azt az embereknek, hogy ne használják az online üzenetküldőket. Ugyanakkor óvatosságra intjük őket az interneten keresztüli információküldéssel kapcsolatban. Felhívjuk a figyelmüket arra, hogy kerülendő a nagyon bizalmas jellegű témák megbeszélése weboldalakon, mivel az internet mindenre emlékszik. Emellett nem tanácsoljuk, hogy csevegésre védetlen kommunikációs csatornákat használjanak, például nyilvános Wi-Fi hálózatokat, mert megnő a lehallgatások kockázata. Ugyancsak fontos a személyes kommunikációra igénybe vett eszközök körültekintő kiválasztása: csak olyan készüléket érdemes használni erre a célra, amelyet jelszó és egy megbízható biztonsági megoldás véd" - mondta Peter Aleshkin, a Kaspersky Lab marketingvezetője.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség