Az internet legveszélyesebb hírességei

A kiberbűnözők továbbra is nagyon gyakran élnek vissza hírességek nevével. Most az is kiderül, hogy melyik sztárra a legkockázatosabb keresni az interneten.
 

Az internetes csalók, vírusterjesztők mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a felhasználók megtévesztésével elérjék céljaikat. Ezért nagyon gyakran hamis weboldalakat, tartalmakat tesznek közzé, amelyek sokszor nagy érdeklődésre számot tartó eseményekkel (katasztrófákkal, sportrendezvényekkel stb.) vagy hírességekkel kapcsolatosak. E weblapokon nem egy esetben szaftos és alaptalan híreket lehet olvasni, vagy éppen "egyedülállónak" kikiáltott képeket, videókat lehet megtekinteni. Eközben azonban a valóság az, hogy ezek a weboldalak kifejezetten arra szolgálnak, hogy kártékony programokat terjesszenek vagy adatokat csaljanak ki a felhasználóktól.

A McAfee kutatói arra voltak kíváncsiak, hogy a kiberbűnözők körében az elmúlt egy évben kik voltak a legfelkapottabb sztárok. Vagyis a szakemberek arra keresték a választ, hogy kik azok a hírességek, akiknek a nevére történő webes keresések alkalmával a legnagyobb valószínűséggel lehet ártalmas webhelyekre tévedni. Kiderült, hogy ebből a szempontból a női színészek, énekesek rajongóinak kell a legtöbb kockázattal számolniuk.

A toplista

A McAfee tízes toplistáját Lily Collins vezeti. A biztonsági cég szerint a színésznővel kapcsolatos képeket, videókat ígérgető weboldalak 14,5 százalékos valószínűséggel vezetik a felhasználókat olyan webhelyekre, amelyek kém- és reklámprogramokat, spamet, vírusokat vagy trójai programokat terjesztenek, illetve az adathalászok tevékenységét segítik. A toplista második helyére Avril Lavigne került, míg a bronzérmes Sandra Bullock lett. A tízes ranglistán mindössze egy férfi szerepel: Jon Hamm.


Forrás: McAfee

„Napjainkban a felhasználók gyakran cseppet sincsenek tisztában a kockázatokkal, amikor hírességekkel, hírekkel, képekkel, videókkal kapcsolatban keresgélnek az interneten. A kiberbűnözők pedig kihasználják a felhasználók hírek iránti szenvedélyességét, majd olyan weblapokra vezetik őket, amelyek révén számítógépeket, eszközöket fertőzhetnek meg, és személyes adatokat lophatnak” - nyilatkozta Paula Greve, a McAfee kutatási igazgatója.

Mit lehet tenni?

A McAfee igazgatója néhány jó tanáccsal is szolgált a károk megelőzése érdekében. Elsőként azt hangoztatta, hogy ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az általában nem is igaz. Vagyis nem szabad bedőlni mindenféle ígéreteknek. Amikor pedig éppen felkapott témákra vagy hírességekre keresünk, akkor fokozott óvatossággal kell eljárni, hiszen a kiberbűnözés is tisztában van azzal, hogy a felhasználók többsége leginkább ki vagy mi iránt érdeklődik. Érdemes mindig alaposan szemügyre venni a webcímeket, és a hibásnak tűnő, gyanús linkekre való kattintást elkerülni. Mindezek mellett pedig természetesen a naprakész védelmi szoftverek használatát és a biztonsági frissítések telepítését sem célszerű elhanyagolni.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség