Az adatközpontok biztonságát erősíti a Check Point

A Check Point bemutatta a legújabb, nagyvállalati biztonsági eszközeit, amelyek elsősorban a védelmi feladatok párhuzamosításában nyújtanak többet az elődjeiknél.
 

A nagyvállalatok és az adatközpontok esetében egyre nagyobb teljesítményű hálózatbiztonsági eszközök teljesítenek szolgálatot. Ezek gyakorta külön appliance-ek formájában végzik a dolgukat. A Check Point úgy látta, hogy komoly igény mutatkozik azon készülékekre, amelyek a különféle biztonsági tevékenységeket egyesítik, így segítenek konszolidálni a védelmi infrastruktúrát, és egységesíteni a felügyeletet. Mindezt azonban az elvárt teljesítményszint mellett kellett megvalósítani, hiszen ezek az eszközök nem akadályozhatják vagy foghatják vissza a nagysebességű hálózatokat.
 
A gyártó ezúttal a 15000 és 23000 szériáját újította meg. Mindkét esetben két-két új készülék jelent meg, amelyek mindegyike komplex védelmet valósít meg. Integráltan tartalmazzák a tűzfal és az IDS/IPS összetevőket, valamint az alkalmazásvezérléshez szükséges komponenseket, miközben nem hiányzik belőlük az AntiBot technológia és a tartalomszűrő sem. Emellett szerves részüket képezi a SandBlast névre keresztelt sandbox megoldás is.
 
Donald Meyer, a Check Point marketingvezetője hangsúlyozta, hogy az új készülékek esetében többről van só, mint régi hardverek felfrissítéséről. "A hardvert úgy optimalizáltuk, hogy az összes párhuzamosan futó védelmet kiszolgálja anélkül, hogy a teljesítmény terén szűk keresztmetszetett képezne, vagy kompromisszumot kellene kötni a biztonság rovására" - nyilatkozta a szakember.

 
A Check Point 15000-res széria legújabb képviselői a 15400-as és 15600-as modellek. Az előbbi 23 Gbps, míg az utóbbi 28 Gbps áteresztőképességgel rendelkezik a tűzfal vonatkozásában. A teljes fenyegetettségmegelőző arzenál bekapcsolásával a sávszélesség 1,5 Gbps-ra, illetve 2,2 Gbps-ra adódik.
 
A nagyobb teljesítményű appliance-eket a 23500-as, illetve a 23800-as típus képviseli. Az előbbi 33/2,9 Gbps, míg az utóbbi 43/3,6 Gbps áteresztőképességet garantál.
 
Mindegyik új készülék jellemzője, hogy támogatják a 40 GbE hálózatokat (4 x 40 GbE porttal), és természetesen a redundáns tápellátás is adott. Emellett a LOM (Lights-Out Management) támogatás sem hiányzik belőlük.
 
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség