Anonim üzenetküldés számítógépről
A Wickr üzenetkezelő alkalmazás immár nemcsak az Android és az iOS alapú eszközökön használható, hanem asztali és hordozható számítógépeken is.
A Wickr először 2012 környékén hívta fel magára a figyelmet, amikor kiadta azt az iOS kompatibilis mobil alkalmazását, amely önmegsemmisítő üzeneteket kezelt. A szoftver célja az volt, hogy a felhasználók közötti kommunikáció mindvégig titkosított maradjon, a szolgáltatónál ne tárolódjanak üzenetek, sőt még a mobilokon is korlátos ideig maradjanak meg. Az ötlet bevált, és egy évvel később megjelent az androidos kiadás. Mostanra pedig elkészült az a változat is, amely az asztali és a hordozható számítógépeken futtatható. Egészen pontosan a Windows 7 vagy újabb, a Linux és a Mac OS X operációs rendszerekkel kompatibilis.
Az új alkalmazás esetében is igaz az, hogy a Wickr szerverein egyetlen üzenet, sőt még metaadatok sem tárolódnak, miközben a felhasználók közötti kommunikáció végponttól végpontig titkosított (AES-256 és ECDH521 eljárásokkal). A cég oly annyira megbízik a rendszerében, hogy 100 ezer dollár jutalmat ajánlott fel annak, aki komoly sérülékenységet fedez fel a titkosításért felelős összetevőkben.
Minden egyes Wickr-rel küldött üzenet esetében beállítható annak élettartama. Minimálisan 3 másodpercig létezhet egy üzenet, és maximum hat napig lehet azokat tárolni a számítógépeken vagy a mobilokon. Amikor egy üzenethez lejár a beállított időintervallum, akkor a szoftver felülírással megsemmisíti azt. Nemcsak arról gondoskodik, hogy a merevlemezről vagy éppen a memóriakártyáról visszaállíthatatlanul törölje a tartalmat, hanem a memóriából is kisöpör minden érintett adatot.
Prémium előfizetéssel!
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat