Anonim üzenetküldés számítógépről

A Wickr üzenetkezelő alkalmazás immár nemcsak az Android és az iOS alapú eszközökön használható, hanem asztali és hordozható számítógépeken is.
 

A Wickr először 2012 környékén hívta fel magára a figyelmet, amikor kiadta azt az iOS kompatibilis mobil alkalmazását, amely önmegsemmisítő üzeneteket kezelt. A szoftver célja az volt, hogy a felhasználók közötti kommunikáció mindvégig titkosított maradjon, a szolgáltatónál ne tárolódjanak üzenetek, sőt még a mobilokon is korlátos ideig maradjanak meg. Az ötlet bevált, és egy évvel később megjelent az androidos kiadás. Mostanra pedig elkészült az a változat is, amely az asztali és a hordozható számítógépeken futtatható. Egészen pontosan a Windows 7 vagy újabb, a Linux és a Mac OS X operációs rendszerekkel kompatibilis.
 
Az új alkalmazás esetében is igaz az, hogy a Wickr szerverein egyetlen üzenet, sőt még metaadatok sem tárolódnak, miközben a felhasználók közötti kommunikáció végponttól végpontig titkosított (AES-256 és ECDH521 eljárásokkal). A cég oly annyira megbízik a rendszerében, hogy 100 ezer dollár jutalmat ajánlott fel annak, aki komoly sérülékenységet fedez fel a titkosításért felelős összetevőkben.
 
Minden egyes Wickr-rel küldött üzenet esetében beállítható annak élettartama. Minimálisan 3 másodpercig létezhet egy üzenet, és maximum hat napig lehet azokat tárolni a számítógépeken vagy a mobilokon. Amikor egy üzenethez lejár a beállított időintervallum, akkor a szoftver felülírással megsemmisíti azt. Nemcsak arról gondoskodik, hogy a merevlemezről vagy éppen a memóriakártyáról visszaállíthatatlanul törölje a tartalmat, hanem a memóriából is kisöpör minden érintett adatot.
 
A Wickr használata egyszerű, mindössze egy név és egy jelszó megadására van szükség a regisztrációkor. Az alkalmazás telepítése után rögtön lehetőség nyílik az ismerősökkel való üzenetváltásra, képküldésre, beszélgetésre vagy akár videotelefonálásra. Egyszerre maximum tíz személy vehet részt a kommunikációban.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség