Adatszivárgás-megelőzés virtualizált alkalmazásokban

A Novell ZENworks Application Virtualization 11 célja, hogy biztonságosabbá tegye a vállalati alkalmazások használatát az adatszivárgás-megelőzés kiterjesztésével.
 

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy hazánkban is elérhetővé vált a Novell ZENworks Application Virtualization 11. Az alkalmazásvirtualizációs eszköz segítségével az informatikai szakemberek egyszerűen átalakíthatják a .NET és a Java alapú alkalmazásokat végrehajtható állományokká, így a felhasználók külön telepítés nélkül és biztonságos módon futtathatják a legújabb programokat asztali és hordozható gépeiken egyaránt. A legfrissebb kiadás különféle elkülönített és titkosított környezetek bevezetésével segíti a védelem fokozását.

„A Novell ZENworks Application Virtualization új kiadása abban segíti a szervezeteket, hogy nagyobb biztonságban tarthassák a vállalati adatokat, alkalmazásokat, és megelőzzék az adatszivárgást” – mondta Hargitai Zsolt, a magyarországi képviselet üzletfejlesztési vezetője.

A ZENworks Application Virtualization 11 standard verziója mellett egy Professional Edition kiadás is elérhetővé vált, amely tartalmazza egyebek mellett a Desktop Containers funkciót. Ennek segítségével az IT szakemberek titkosított környezeteket különíthetnek el, amelyekben alkalmazásokat és adatokat is tárolhatnak, illetve futtathatnak. E környezeteket csak a megfelelő hozzáféréssel felruházott felhasználók érhetik el.


Másolás korlátozása

A ZENworks Application Virtualization 11 lehetővé teszi az informatikai szakemberek számára, hogy izolálják a vágólapot. Ezzel megakadályozhatják, hogy a felhasználók kivágjanak, kimásoljanak tartalmakat az alkalmazásokból, vagy azokba nemkívánatos adatokat illesszenek be. Biztonsági szempontból is érdekes, hogy új fájlszinkronizációs eszközök révén mostantól arra is van mód, hogy a felhasználók egy elkülönített környezetben létrehozott mappába mentsék a fájljaikat. Ezeket a tartalmakat aztán az összes olyan készülékükről elérhetik, amelyekről egyébként is hozzáférnek a virtualizált alkalmazásokhoz.
 
  1. 3

    A Cisco IOS XE-hez több patch vált elérhetővé.

  2. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  3. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  4. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  5. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  6. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  7. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  8. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  9. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  10. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség