Adatbiztonsági céget vásárolt az AVG

Az AVG hivatalosan is bejelentette, hogy felvásárolta az adatbiztonsági megoldásokat fejlesztő PrivacyChoice vállalatot.
 

Az AVG elsősorban a víruskeresői és a biztonsági csomagjai révén ismert a felhasználók körében. Azonban a vállalat az utóbbi években egyre nagyobb figyelmet fordított arra, hogy a felhasználók személyes, bizalmas adatait is különféle védelmi megoldásokkal bástyázza körül. Az egyes alkalmazásaiban már régebb óta elérhetők személyes adatok oltalmazását biztosító összetevők. A vállalat az elmúlt hónapokban is tett lépéseket e téren. Nemrégen bejelentette azt a "Do Not Track" funkciót, amelyet mind az ingyenes, mind a fizetős szoftvereihez elérhetővé tett. Ennek feladata, hogy a felhasználót a böngészés során olyan információkkal lássa el, amelyek révén pontosabb képet lehet kapni arról, hogy éppen mely cégek, weboldalak kísérik figyelemmel az netezést. A funkció segítségével a reklámkiszolgálók, a közösségi szolgáltatások és a webstatisztikai rendszerek által bezsebelt adatok gyűjtésére, megosztására és kezelésére vonatkozóan lehet hasznos információkhoz jutni.

Az AVG azonban ennyivel nem elégedett meg. Oly annyira nem, hogy az adatbiztonsági lehetőségeket nemcsak technológiai fejlesztésekkel erősítette meg, hanem egy cégfelvásárlással is. A vállalat ugyanis bekebelezte a PrivacyChoice céget, amely elsősorban a Privacyfix nevű megoldásával hívta fel magára a figyelmet. A Privacyfix tulajdonképpen egy böngészőkiegészítő, amelynek segítségével egy online felületen keresztül lehet nyomon követni a felhasználói adatok kezelésével összefüggő műveleteket, illetve egyes weboldalak adatvédelmi beállításait. A bővítmény kompatibilis a Facebook, a Google, a LinkedIn szolgáltatásokkal valamint több ezer más weboldallal.


A Privacyfix jelenleg a Chrome, illetve a Firefox böngészőkhöz telepíthető, de egyes lehetőségei egyelőre csak az amerikai felhasználók számára érhetők el. Azonban az AVG jelezte, hogy a felvásárlás lezárását követően érkezik az Internet Explorer kompatibilis verzió, illetve sor kerül a nemzetközi porondon történő megjelenésre. Emellett a Privacyfix az iOS és az Android operációs rendszerekre is letölthetővé fog válni.

"Megalakulásunk óta az volt a küldetésünk, hogy hatékonyabban biztosítsuk a felhasználók számára az adataik gyűjtése, felhasználása és megosztása feletti kontrollt" - mondta Jim Brock, a PrivacyChoice alapítója. A szakember egyébként az AVG színeiben fog tovább tevékenykedni, méghozzá a vállalat adatbiztonsági termékekért felelős alelnökeként.
 
  1. 4

    A Juniper Junos OS egy nulladik napi biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.

  2. 4

    A PHP kapcsán fél tucat sérülékenységre derült fény.

  3. 4

    Kritikus veszélyeségű hibákról számolt be a Microsoft az Edge kapcsán.

  4. 4

    Az Adobe kilenc biztonsági rést foltozott be a PDF-kezelő szoftverein.

  5. 4

    Az Adobe InDesign kritikus veszélyességű sebezhetőségektől vált meg.

  6. 4

    Az Adobe Illustrator hat biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  7. 4

    Az SAP kiadta a márciusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    Letölthetővé váltak a Windows márciusi biztonsági frissítései.

  9. 4

    Az Office legújabb frissítéseivel számos veszélyes biztonsági hiba vált megszüntethetővé.

  10. 4

    A Visual Studio három biztonsági hibajavítást kapott.

Partnerhírek
8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

​Az ESET nyerte az AV-Comparatives 2024-es Év Terméke díját

Az ESET elnyerte az AV-Comparatives 2024-es Év Terméke díját az ESET HOME Security Essential megoldásával.

hirdetés
Közösség