A vírusok sem hibátlanok - szerencsére
A zsaroló programok nem véletlenül tettek szert széles körű ismertségre, hiszen nagyon komoly, akár helyreállíthatatlan károkat képesek okozni. Szerencsére azonban ezek sem mentesek a hibáktól.
A zsarolóvírusok egyre gyakrabban kerülnek a címlapokra, ami több okra vezethető vissza. Az egyik, hogy a kiberbűnözők gyakorta nagyon érzékeny támadási célpontokat választanak: elég az egészségügyi intézményekre gondolni. Az, hogy emberek élete és egészsége kerül veszélybe, néhány intézményt már arra kényszerített, hogy kifizesse a sokszor több száz vagy több ezer dolláros váltságdíjakat a támadóknak. Ezek mellett e károkozások puszta mennyisége is jó okot szolgáltat a nagy hírverésre. Egy hónappal ezelőtt az ESET már figyelmeztette a felhasználókat a fertőzött e-mailek gyors terjedésére, amelyek zsarolóvírusokat terjesztettek. Ez a trend azóta is megfigyelhető a biztonsági cég telemetria rendszere szerint:

Ügyetlenebb próbálkozók
Kis bizakodásra adhat okot, hogy nem minden zsarolóvírus olyan veszélyes, mint elsőre látszik. A felhasználók szerencséjére ez volt a helyzet két újabb ransomware - a Petya és a Jigsaw esetében is. Mindkettő tartalmazott olyan szoftverhibát, amely lehetővé tette az érintett áldozatoknak, hogy visszakapják a dokumentumaikat és az eszközeiket anélkül, hogy fizetniük kellett volna.
A Petya is hibázott
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat