A vírusok sem hibátlanok - szerencsére

A zsaroló programok nem véletlenül tettek szert széles körű ismertségre, hiszen nagyon komoly, akár helyreállíthatatlan károkat képesek okozni. Szerencsére azonban ezek sem mentesek a hibáktól.
 

A zsarolóvírusok egyre gyakrabban kerülnek a címlapokra, ami több okra vezethető vissza. Az egyik, hogy a kiberbűnözők gyakorta nagyon érzékeny támadási célpontokat választanak: elég az egészségügyi intézményekre gondolni. Az, hogy emberek élete és egészsége kerül veszélybe, néhány intézményt már arra kényszerített, hogy kifizesse a sokszor több száz vagy több ezer dolláros váltságdíjakat a támadóknak. Ezek mellett e károkozások puszta mennyisége is jó okot szolgáltat a nagy hírverésre. Egy hónappal ezelőtt az ESET már figyelmeztette a felhasználókat a fertőzött e-mailek gyors terjedésére, amelyek zsarolóvírusokat terjesztettek. Ez a trend azóta is megfigyelhető a biztonsági cég telemetria rendszere szerint:

 
Ügyetlenebb próbálkozók
 
Kis bizakodásra adhat okot, hogy nem minden zsarolóvírus olyan veszélyes, mint elsőre látszik. A felhasználók szerencséjére ez volt a helyzet két újabb ransomware - a Petya és a Jigsaw esetében is. Mindkettő tartalmazott olyan szoftverhibát, amely lehetővé tette az érintett áldozatoknak, hogy visszakapják a dokumentumaikat és az eszközeiket anélkül, hogy fizetniük kellett volna.
 
A Petya is hibázott
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  3. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  5. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  6. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  7. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  8. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  9. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  10. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség