A vírusírók helyett a spammerek parádéztak

Az elmúlt hónapban a vírusok frontján nem történtek kiemelkedő események, viszont a kéretlen levelek egyre csak terjednek.
 

Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, amelyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. 2014 augusztusában az előző havi listához képest nem sok változás történt, továbbra is a mentéseket törlő Bundpil féreg vezeti a mezőnyt. A második helyen még mindig a Kryptik tanyázik, amely egy általános, összesítő elnevezése azoknak a kártékony JavaScript kódoknak, amik különféle sebezhetőségeket kihasználó kártékony weblapokra irányítják át a webböngészőket. A dobogó harmadik fokára a múlt hónapban debütált MultiPlug reklámprogram küzdötte fel magát. Ez egy olyan nemkívánatos alkalmazás, amely a felhasználó rendszerébe bekerülve, felugró ablakokban kéretlen reklámokat jelenít meg az internet böngészése közben.
 
A toplista kapcsán érdemes megemlíteni, hogy újra felkerült rá az a Ramnit vírus, amely DLL és EXE formátumú állományokat fertőz meg, valamint webes állományokat manipulál. A fertőzésekor megkísérel kihasználni egy Windows hibát is. Amennyiben a számítógép nem tartalmazza a Microsoft által kiadott frissítéseket, akkor a trójainak nincs nehéz dolga. Ugyanez mondható el az utolsó helyen tanyázó Conficker féregről is, amely egy nyolc éve javított hibát igyekszik a saját javára fordítani az elhanyagolt számítógépeken.

 
Egyre több a spam
 
Az ESET Radar Report legutóbbi kiadásában sok szó esik a spam kampányokról. Továbbra is töretlenül érkeznek a kéretlen levelek a postaládákba, miközben reklámokat hordoznak, adathalászatot segítenek elő, vagy rosszabb esetben kártevők terjesztésében vesznek részt. Egy írországi beszámoló szerint például erőteljes spam kampányok figyelhetők meg a Bank of Ireland, az Apple iTunes, a PayPal és a Microsoft nevével történő visszaélések formájában. A csalók hamis üzenetekben arra hivatkoznak, hogy állítólag gyanús bejelentkezést tapasztaltak a nevünkben, és egy mellékelt link segítségével felajánlják a bejelentkezési információink azonnali ellenőrzését. Ha valaki bedől ennek a trükknek, akkor saját kezűleg adja át az adatait a bűnözőknek.
 
Nagyon lényeges, hogy minden levél esetén kattintás előtt ellenőrizzük a linkeket és a valódi feladót. Ha a legkisebb kétség is felmerül, töröljük a levelet. 
 
  1. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  2. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  3. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  4. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  5. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  6. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  8. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  10. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség