A pénzünkre is vigyáznak a G Data új szoftverei

A G Data szerint a hagyományos vírusvédelmi megoldások nem képesek hatékonyan megakadályozni a pénzügyi tranzakciók során megadott adatok eltulajdonítását.
 

Az NRC adatai arra világítottak rá, hogy Magyarországon a 18 és 75 év közötti internetezők 61, a teljes lakosságnak pedig a 39 százaléka intézi online a banki átutalásait. Emellett az internetezőkön belül 23 százalék, a teljes lakosságon belül pedig 15 százalék azoknak az aránya, akik az elmúlt egy évben bankkártyával fizettek az interneten. Az Eurostat adatai szerint eközben az Európai Unió lakosainak 44 százaléka bankol a világhálón keresztül.
 
A növekvő számokkal a számítógépes kártevőket fejlesztő bűnözők is tisztában vannak, akik megpróbálnak egyre összetettebb, minél jobban rejtőzködő kémprogramokat és trójaiakat fejleszteni. A kártevők megfertőzik a felhasználók számítógépeit, majd az internetes vásárlás, online bankolás közben megadott kártyaszámokat és jelszavakat továbbítják a bűnözők szervereire. Az Európai Kiberbűnözési Központ (European Cybercrime Centre [EC3]) adatai szerint az uniós lakosok 12 százaléka esett már áldozatául internetes visszaélésnek.


Forrás: G Data
 
A G Data szerint a védelemben a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy a felderítés elkerülése érdekében a bűnözők rendkívül gyorsan változtatják a kártevők kódját, így akad olyan nap, amikor több száz mutáció jelenik meg ugyanabból a banki trójaiból. Ezzel a tempóval a hagyományos, az egyes kártevők visszafejtésén és ellenszerének elkészítésén alapuló (szignatúrákra épülő) vírusvédelem nem tud sikeresen lépést tartani.
 
A német vírusirtó cég által kifejlesztett BankGuard technológia ezért nem a hagyományos védekezési elvek szerint működik, hanem egy felügyeleti rendszert takar, mely azt biztosítja, hogy a gépet esetlegesen megfertőző trójai ne tudja teljesíteni a feladatát. Ha a gépre telepített vírusvédelem érzékeli, hogy egy harmadik fél által gyártott alkalmazás próbál meg adatokat kiolvasni a böngészők könyvtárából, akkor lezárja az internetkapcsolatot és víruskeresést indít a gépen.
 
A G Data lakossági termékeinek most megjelenő új generációja a BankGuard mellett tartalmazza a külső alkalmazások sérülékenységei és a billentyűzetfigyelés elleni védelmet is.
 
A termékekbe emellett bekerült a BadUSB néven ismertté vált sérülékenység elleni védelem is, mely felismeri azokat a manipulált USB kulcsokat, melyek tévesen billentyűzetként azonosítják magukat a Windows operációs rendszereken, és így lehetővé teszik készítőik számára, hogy átvegyék a megtámadott számítógépek feletti irányítást. Az új szoftverek már kompatibilisek a Windows 10 operációs rendszerrel is.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség