A legrosszabb jelszónál is van rosszabb
A jelszavak kezelése még mindig nagyon sok kívánnivalót hagy maga után. Viszont nem mindig az 123456 a legproblémásabb jelszó. Van ennél durvább is.
Időről időre megjelennek olyan felmérések, amelyek a jelszavak gyengeségeire világítanak rá. Az egyik ilyen tanulmányt nemrégen a SplashData készítette, amelyben 2015 egyes adatbiztonsági incidensei során kiszivárgott jelszavakat elemezte. Kimutatta, hogy a legyakrabban használt jelszavaknak az “123456” és “password” számít.
A Rapid7 kutatói a sok felmérés láttán úgy határoztak, hogy a jelszóbiztonságot egy kicsit más szempontból közelítik meg. Ennek megfelelően elsősorban azt vizsgálták, hogy a távoli asztali (RDP) szolgálatásokhoz tartozó bejelentkezési adatok mennyiben felelnek meg a követelményeknek. Ez azért is érdekes, mert az RDP vállalati környezetekben is fontos szerephez jut, sőt a bank- és hitelkártyák elfogadására alkalmas POS-terminálok is gyakorta élnek az RDP adta lehetőségekkel. Vagyis, ha ezek védelme nem kielégítő, akkor a támadók könnyen akadhatnak értékes prédákra.
A biztonsági kutatók hálózati elemzések (és honeypotok) segítéségével térképezték fel a távoli asztali kapcsolatokra alkalmas rendszerekhez használt jelszavak minőségét. Egy évig figyelték a monitorozó rendszereket, és több mint 10 millió olyan IP címet regisztráltak, amelyek mögött nyitott 3389-es TCP port is megtalálható volt, vagyis működött RDP szolgáltatás.
Prémium előfizetéssel!
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat