A felhőkbe költözteti a víruskeresést a Check Point

A Check Point bejelentette a Software Blade legújabb verzióját, amelynek legfontosabb újdonságát egy felhőlapú sandbox technológia jelenti.
 

A Check Point továbbra is rendületlenül fejleszti a Software Blade architektúráját, amely már eddig is számos összetevő révén kezelte a különféle biztonsági kockázatokat. A legújabb, R77-es kiadás azonban további elemeket hozott a védelmi rendszerbe, miközben a meglévő blade-ek sem maradtak érintetlenek.

Az R77 újdonságai közül mindenképpen első helyen érdemes említeni a ThreatCloud Emulation Service integrációját, amely a nulladik napi és a fejlett fenyegetettségek elleni küzdelembe kapcsolódik be. A szolgáltatás lényege, hogy a felhasználók által e-mailben fogadott, weboldalakról letöltött vagy egyéb módokon beszerzett állományok egy felhőalapú rendszerben létrehozott sandbox környezetbe kerülnek, ahol különféle - elsősorban viselkedésalapú - elemzéseken esnek át. Ilyen módon a működésük alapján gyanúsként azonosított fájlok még azelőtt kiszűrésre kerülhetnek, mielőtt azokat a felhasználók megtekintenék. A ThreatCloud Emulation szolgáltatás szeptember elején válik elérhetővé a cég ügyfelei számára, és a jelenlegi információk szerint kvótaalapú elszámolással fog működni (500 dollár lesz az alap havidíj, amely 10.000 fájl átvizsgálását foglalja magában).


A Check Point R77 a ThreatCloud Emulation Service integrációján túl még több mint ötven különböző fejlesztést tartalmaz. Ezek között feltűnik a HyperSpect technológia támogatása, amely egy adaptív, tartalomelemző megoldás, és a legfontosabb feladata, hogy a biztonsági vizsgálatokat a különböző hardverkörnyezeteknek megfelelően optimalizálja, gyorsítsa. A Check Point mérései szerint a technológia révén akár 50 százalékos teljesítménynövekedés is elérhető.

Az R77-tel kapcsolatos további fejlesztések közé sorolható a megfelelőség monitorozására szolgáló Compliance Software Blade, valamint az Integrated Central Device Management, amely a SmartDashboardhoz kapcsolódóan a biztonsági átjárok menedzselését hivatott egyszerűsíteni. Emellett a nem Windows alapú rendszerek esetében nőtt a felhasználói azonosítások támogatottsága (RADIUS és IF-MAP), valamint a licenckezelésben is történtek előrelépések.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség