100 ezer dollárért fény derülhet a lopott adataink sorsára

A SurfWatch Labs elindította legújabb szolgáltatását, amely az internet sötét bugyrait figyeli, és bizalmas adatok feltárását végzi.
 

A biztonsági incidensek egyre nagyobb hányadára csak azután derül fény, hogy a támadók megszerezték a számukra értékes adatokat. Ekkor könnyen előfordulhat, hogy a kiszivárgott, ellopott információk felbukkannak az internetes feketepiacokon, hacker fórumokon stb. Vagyis megkezdődik a lopott digitális értékek értékesítése, illetve az azokkal való visszaélés. Nyilván minél előbb derül ki, hogy bizonyos adatokkal a kiberbűnözők kereskednek, annál előbb lehet intézkedéseket hozni. A SurfWatch Labs legújabb szolgáltatása pontosan azt a célt szolgálja, hogy minél előbb fény derüljön e nemkívánatos tevékenységekre.
 
A Dark Web nevű szolgáltatás mögött meghúzódó alapvető elgondolás, hogy az internet azon zugaiba is betekintést adjon, amelyekben bizalmas adatok tűnhetnek fel. Mindez olyan módon valósul meg, hogy a SurfWatch az erre a célra kialakított rendszerei segítségével folyamatosan monitorozza azokat a weboldalakat, szervereket, amelyeket a hagyományos keresők nem indexelnek le. Azaz az internet sötét oldalát vizsgálja, és ha olyan adatokra bukkan, amelyek kapcsolatba hozhatók a szolgáltatására előfizető valamely ügyfelével, akkor riasztást ad ki. A cég a következőkre figyel:
- feketekalapos hackerek felbérlése
- exploitok értékesítése
- sebezhetőségi információkkal való kereskedelem
- ellopott szellemi tulajdonok és bizalmas adatok
- spam és adathalász kampányok
- hacktivista műveletek.
 
A fentiekből kitűnik, hogy a szolgáltatás segítségével akár arra is fény derülhet, ha egy vállalat ellen célzott támadás készülődik, és különféle exploitokkal való visszaélésekre vagy célzott kampányok indulására lehet számítani.
 
"A hagyományos kiberbiztonsági megoldások nem képesek olyan információkkal ellátni a szervezeteket, amelyek az eltulajdonított bizalmas adatok sorsába megfelelő betekintést nyújtanának" - nyilatkozta Jason Polancich, a SurfWatch Labs alapítója. Majd hozzátette, hogy a Dark Web ezen a helyzeten kíván javítani. Igaz ugyan, hogy ennek meg is van az ára, ugyanis a szolgáltatás éves előfizetési díja 100 ezer dollárnál kezdődik.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség