10 millió dollár egy négyfős cégért

A Juniper Networks 10 millió dollárért tette rá a kezét arra a brit Webscreen Systems cégre, amely szolgáltatásmegtagadási támadások elleni védelmi megoldások fejlesztésével foglalkozik.
 


A Webscreen Systems 1999-ben alakult azzal a céllal, hogy különféle biztonsági technológiákat dolgozzon ki a hálózati támadások ellen. Az elmúlt több mint egy évtized során a cég elsősorban az elosztott szolgáltatásmegtagadások megelőzése, illetve elhárítása kapcsán ért el figyelemreméltó eredményeket, amelyeknek köszönhetően egyre több piaci szereplő figyelt fel a vállalat ténykedésére. Elsőként az Accumuli, amely 2011 áprilisában úgy döntött, hogy felvásárolja a céget. Akkor az akvizícióra a Boxing Orange felvásárlásával együtt került sor 8,85 millió dollár összegben, amelyből körülbelül 2 millió dollárt tett ki a Webscreen.

2011 tavasza óta a Webscreen az Accumuli lányvállalataként működött, és elsősorban dedikált kereskedelmi csatornákon valamint az Accumulin keresztül értékesítette a megoldásait. Az ügyfelei között a kereskedelmi és az internetes szolgáltatásokat nyújtó cégek is egyre nagyobb számban gyülekeztek. Arra azonban nem igen lehetett számítani, hogy a nemrégen történt felvásárlás után egy újabb akvizícióra kerül sor, ráadásul egy jelentős piaci szereplő közreműködésével.


A Webscreen technológiáira ezúttal a Juniper vetett szemet, amely úgy határozott, hogy bekebelezi a céget. A Juniper nem volt szűkmarkú, amikor megkötötte a felvásárlásról szóló megállapodást, hiszen nem kevesebb mint 10 millió dollárt fizetett a vállalatért, illetve a technológiákért. Az összeg különösen figyelemreméltó annak fényében, hogy a Webscreen esetében tulajdonképpen egy négyfős gárdáról beszélünk, amely mostantól a Juniper berkein belül folytatja a munkát.

"A Webscreen kapcsán további jelentős beruházásokra volt szükség, amit csak egy nagy gyártó tudott megtenni annak érdekében, hogy a cég továbbra is versenyképes maradhasson" - nyilatkozta Gavin Lyons, az Accumuli elnök-vezérigazgatója nyilván annak tudatában, hogy az elmúlt két év alatt jelentősen megnőtt a Webscreen értéke.

"A Webscreen felvásárlásával olyan képességek birtokába kerültünk, amelyek révén segítséget nyújthatunk az ügyfeleink és az adatközpontok számára" - mondta David Koretz a Juniper képviseletében. A cég elsősorban arra számít, hogy a Webscreen DDoS-védelmi megoldásait, melyek meglehetősen jól automatizált, alkalmazásszintű biztonsági eljárásokra is jelentős mértékben építkeznek, hathatósan tudja majd felhasználni, adott esetben integrálni a meglévő termékeihez, és ezáltal erősíteni tudja a webbiztonsági portfólióját.
 
  1. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    A Zimbra Collaboration kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.

  3. 3

    A Docker Desktophoz három biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  4. 4

    Kritikus veszélyességű hibák váltak megszüntethetővé a Firefox böngészőben.

  5. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.

  6. 4

    Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.

  7. 3

    A Palo Alto a PAN-OS esetében egy biztonsági hibát tárt fel.

  8. 3

    A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.

  9. 4

    A Google a Chrome-ban két hibát javított, amelyek közül az egyik kritikus, nulladik napi sebezhetőség.

  10. 4

    Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség